فوت ۱۱ زائر ایرانی تاکنون / ۲۶ زائر در بیمارستان‌های عربستان بستری هستند

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی هلال‌احمر، پیرحسین کولیوند با اشاره به اینکه کلینیک‌های تخصصی جمعیت هلال‌احمر آماده ارائه خدمات به حجاج هستند، اظهار کرد: در مکاتب پزشکی و کلینیک‌های تخصصی جمعیت، کادر درمان به بیش از ۱۱ هزار نفر از حجاج ارائه خدمت کردند.

وی افزود: کادر درمان و تیم‌های واکنش سریع، همراه با حجاج ایرانی، برای انجام اعمال خود و کمک به حجاج، برای رمی جمرات می‌روند و آماده ارائه خدمات به آن‌ها هستند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: تاکنون ۱۱ زائر ایرانی جان خود را از دست داده‌اند و ۲۶ زائر بستری در بیمارستان‌های عربستان داریم، اما به‌طور کلی، وضعیت سلامت زائران ایرانی در حج، خوب و مناسب است.

کولیوند با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی، هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های خوب و دقیقی با وزیر بهداشت و درمان و هلال‌احمر عربستان داشته است، افزود: با این برنامه‌ریزی‌ها یک دستگاه هلی‌کوپتر برای انتقال حجاج ایرانی که نیاز به دریافت خدمات درمانی بیشتر دارند، در صحرای عرفات به ایران اختصاص یافت که مورد استفاده قرار نگرفت.

وی ادامه داد: در مجموع همراهی هلال‌احمر عربستان و وزارت بهداشت و درمان این کشور با هلال‌احمر ایران، خوب و دقیق است و با پشتیبانی آن‌ها و حمایت کادر درمان جمعیت، همه حجاج ایرانی در شرایط خوبی قرار دارند.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *