فعالیت ۳۰ هزار پایگاه تابستانه دانش‌آموزی تا آغاز سال تحصیلی

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت آموزش و پرورش، رضامراد صحرایی در آئین افتتاحیه فعالیت‌های تابستانه که با حضور حدود ۱۴۰۰ دانش‌آموز در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، اظهار کرد: ضمن تشکر از اهتمام معاونت پرورشی و فرهنگی برای ترتیب دادن یک تابستان بسیار گرم، بانشاط و پرامید خطاب به والدین و همکاران فرهنگی می‌گوئیم امید، سوخت حرکت به سمت آینده است، زیرا یکی از مهم‌ترین اهداف برنامه‌های تابستانی ایجاد نشاط و امید بین دانش‌آموزان است.

وی افزود: فرهنگ ما ارزشمند است، این فرهنگ در جهان یک فرهنگ ناب است، باید فرهنگ ایثار، شهادت، همکاری، مهربانی، احترام به بزرگترها، سخت‌کوشی، تلاش و کمک به دیگران را بیاموزیم و به بچه‌ها یاد دهیم، تنوع کارهای فرهنگی برای تابستان بسیار مهم است؛ خوشحال هستم در سال جاری علاوه بر فعالیت‌های تربیتی، اردویی و ورزشی، فعالیت‌های مهارتی، علمی و آموزشی در فعالیت‌های تابستانی مورد توجه قرار گرفته است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در دولت شهید رئیسی موضوع بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها یک اصل بوده است، ادامه داد: اینکه از تابستان برای مهارت‌آموزی و جبران کاستی‌های آموزشی و تقویت یافته‌های آموزشی استفاده کنیم، مهم است.

صحرایی اظهار کرد: در این مجموعه برنامه‌های متنوع، سرخط امید و هویت باید مورد توجه باشد؛ باید بر اساس آنچه داریم، برای ساختن آینده و به دست آوردن آنچه نداریم بکوشیم، داشته‌ها، پله ما برای به دست آوردن نداشته‌هایمان است؛ اگر بر مبنای داشته‌ها به آینده نگاه کنیم از فراز قله به دوردست نگاشته‌ایم، اما اگر بر مبنای نداشته‌ها نگاه کنیم، از دره به مسائل نگاه کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه دشمن می‌خواهد در نداشته‌هایمان تمرکز کند، گفت: باید بکوشیم چیزهای لازم را به دست بیاوریم و برای داشته‌هایمان ارزش قائل شویم و باید در برگزاری اردوهای پیشرفت توانایی‌ها را شناسایی کنیم.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: ویژگی فعالیت‌های تابستانه در سال جاری علاوه بر اتحاد با دستگاه‌های بیرونی آموزش و پرورش، این است که سعی کردیم تنوع، جذابیت و تکیه بر امید، مهارت‌افزایی، نشاط و معنویت داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ۱۸ هزار پایگاه تابستانه در سامانه نورینو ثبت شده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود، حدود ۳۰ هزار پایگاه تابستانه تا آغاز سال تحصیلی فعال باشند؛ این پایگاه‌ها باید به والدین معرفی شوند، تمام فعالیت‌ها ثمره نگرش و نوع نگاه شهید رئیسی به آموزش و پرورش است که امیدوارم تداوم داشته باشد.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *