فریدون جیرانی به پاتوق فیلم کوتاه می‌رود

|

فهرست مطالب

فیلم‌های کوتاه «بَدل»، «سقف کاذب»، «سایکو» و «نوشابه مشکی» در اولین جلسه از فصل هشتم پاتوق فیلم کوتاه، با حضور فریدون جیرانی اکران، تحلیل و نقد می‌شوند.

به‌گزارش آرونو به نقل از روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، هشتمین فصل پاتوق فیلم کوتاه از روز دوشنبه ۱۵ اسفندماه ۱۴۰۱ با نمایش ۴ فیلم کوتاه داستانی، در پردیس سینمایی بهمن آغاز به کار می‌کند.

در اولین جلسه از فصل هشتم پاتوق که توسط انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می‌شود، فیلم‌های‌کوتاه داستانی «بَدل» به‌ کارگردانی روناک جعفری، «سقف کاذب» به‌کارگردانی محسن نجفی‌مهری، «سایکو» به‌ کارگردانی مصطفی داوطلب و «نوشابه مشکی» به‌کارگردانی محمد پایدار به نمایش در می‌آیند.
در این رویداد فریدون جیرانی، نویسنده، کارگردان و منتقد سینما به‌ عنوان کارشناس ویژه جلسه اول، پس از اکران آثار با کارگردان‌های فیلم‌های کوتاه به نمایش درآمده به گفتگو می‌نشیند و آثار را مورد تحلیل و بررسی تخصصی قرار می‌دهد.
لازم به ذکر است که اجرای این برنامه را محیا ساعدی، مجری فصل گذشته پاتوق‌های فیلم کوتاه بر عهده دارد.
«بَدل» به‌ نویسندگی و کارگردانی روناک جعفری و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران، ناهید دل‌آگاه و روناک جعفری در ژانر «رازآلود» تهیه و تولید شده است.
چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو ۲۰۱۸ روسیه، سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کینه نوا ۲۰۱۸ مقدونیه، شصتمین جشنواره بین‌المللی فیلم بیلبایو ۲۰۱۸ اسپانیا و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «ایرواین» آمریکا از جمله جشنواره‌هایی است که این فیلم کوتاه راه پیدا کرده است.
«سقف کاذب» سومین فیلم کوتاه محسن نجفی‌مهری است که به تهیه کنندگی مشترک انجمن سینمای جوانان ایران و کارگردانی او و نویسندگی مشترک با فاطمه درباری در ژانر درام تهیه و تولید شده است.
محمدرضا غفاری، سوگل خلیق، علیرضا استادی و بابک بهشاد، از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم کوتاه داستانی نقش‌آفرینی کرده‌اند.
این فیلم کوتاه داستانی تاکنون در سی‌وپنجمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم فرایبورگ و دوازدهمین دوره جوایز آکادمی فیلم کوتاه ایران اکران شده است.
«سایکو» به‌ نویسندگی و کارگردانی مصطفی داوطلب و تهیه کنندگی انجمن سینمایی جوانان ایران- دفتر خرم‌آباد و مصطفی داوطلب تهیه و تولید شده است.
این فیلم کوتاه تاکنون در جشنواره‌هایی چون سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دانشجویی نهال، سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، بیست‌ودومین جشنواره «Cine de Lebu» شیلی، هفتادوسومین جشنواره بین‌المللی فیلم «مونته‌کاتینی»، دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «ریورائو» و بیست‌ودومین جشنواره فیلم کوتاه کورتی دا سوگنی ایتالیا حضور داشته است.
«نوشابه مشکی» را نیز محمد پایدار نویسندگی و کارگردانی کرده است که در ژانر کمدی و دفاع مقدس به تهیه کنندگی با باشگاه فیلم سوره و محمدجواد موحد تهیه و تولید شده است.
این فیلم کوتاه به سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه و چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر راه‌یافته است و توانست دیپلم افتخاربهترین طراحی جلوه‌های ویژه، برگ زرین بهترین تدوین، برگ زرین بهترین کارگردانی فیلم داستانی و بهترین فیلم از نگاه مخاطبان سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را دریافت کند.
اولین جلسه فصل هشتم پاتوق فیلم کوتاه با همکاری موسسه فرهنگی، تبلیغاتی بهمن سبز- پخش رویش، دوشنبه‌ ۱۵ اسفندماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۵ در پردیس سینمایی بهمن برگزار می‌شود و شامل نمایش آثار و جلسه نقد و بررسی خواهد بود.
حضور برای تمامی علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *