فردا؛ دو گزینه ریاست جدید سازمان روانشناسی به رییس‌جمهور معرفی می‌شوند

فهرست مطالب

رئیس هیات نظارت مرکزی انتخابات سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با اشاره به برگزاری پنجمین دوره انتخابات این سازمان در روز گذشته (جمعه ۲۷ مردادماه) گفت: جلسه منتخبین شورای مرکزی به منظور تعیین «رئیس سازمان» فردا برگزار می‌شود. منتخبین دو نفر را انتخاب و به رئیس جمهوری معرفی می‌کنند تا ایشان یک نفر را به عنوان رییس سازمان نظام روانشناسی منصوب کند.

به گزارش آرونو ، دکتر عباس مسجدی با بیان اینکه پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور جمعه ۲۷ مرداد در ۴۳ نقطه برگزار شد، با تاکید بر اینکه از همه ظرفیت‌ها برای برگزاری سالم انتخابات استفاده کردیم و افتخار می‌کنیم که با تعامل خوب و سازنده این انتخابات را برگزار کردیم اظهار کرد: بر اساس گزارش رئیس هیات اجرایی، در این انتخابات در مقایسه با چهار دوره گذشته، صد درصد افزایش آراء داشتیم. تا الان که قریب به بیش از ۱۵ ساعت از اتمام فرآیند انتخابات می‌گذرد، هیچ شکایتی نداشتیم. افراد بسیار زیادی و با سلایق مختلف در پای صندوق رای حضور یافتند.
 
رئیس هیات نظارت مرکزی انتخابات سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور درباره زمان تعیین رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: جلسه منتخبین شورای مرکزی به منظور تعیین رئیس سازمان فردا برگزار می‌شود. منتخبین گرد هم جمع شده و رئیس سازمان را انتخاب می‌کنند. دو نفر را انتخاب و به رئیس جمهوری معرفی می‌کنند تا ایشان یک نفر را به عنوان رییس سازمان نظام روانشناسی منصوب کند.

وی همچنین از تدوین استوار نامه‌ و سوگندنامه‌ خبر داد و گفت: اعضای منتخب افراد باید بر آن متعهد شوند تا چهار سال به مردم خدمت کنند. همچنین استوار نامه‌ای تدارک دیده شده است که به منتخبین تقدیم می‌شود.
 
مسجدی تصریح کرد: با پیشنهاد هیات اجرایی و تصویب هیات نظارت، در این دوره علاوه بر افرادی که اکثریت آراء  راکسب کردند، افراد علی‌البدل نیز تعیین می‌شوند تا سازمان با خلاء عضو در این مناصب مواجه نباشد. شورای مرکزی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره شش نفر عضو روانشناس، پنج عضو مشاور و سه نفر هیات بازرسان دارد.

 وی در خصوص چرایی ورود اطلاعات سپاه به برگزاری انتخابات سازمان نظام روانشناسی اظهار کرد: ما هیچوقت مرزبندی در دولت و نظام حاکمیت نداریم که هرکجا به نفع ما بود از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم و هرجا به نفع نبود، حذف کنیم. اگر فردی بخواهد به عنوان رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور از رئیس جمهوری حکم بگیرد، باید صلاحیت لازم را داشته باشد و استعلام شود. شاید برخی نسبت به خودشان مضنون هستند که این تبلیغات منفی را راه انداخته‌اند. ما تمام ظرفیت‌ها را برای امانت داری و سلامت انتخابات بسیج کردیم. در این میان نیز  فقط از اطلاعات سپاه استعلام گرفته نشد بلکه از سایر دستگاه‌ها همچون دادگستری و… نیز استعلام گرفته شد.
 
رئیس هیات نظارت مرکزی انتخابات سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با رد شائبه ورود اطلاعات سپاه به انتخابات نظام روانشناسی به منظور رد یا تایید نتایج انتخابات، توضیح داد: کمتر از نیم درصد رد صلاحیت داشتیم که این رد صلاحیت‌ها مربوط به اطلاعات سپاه نبوده است؛ برای مثال افراد رد صلاحیت شده سابقه یا مدارک درستی نداشتند.

در بخش دیگر این نشست دکتر حسین سلیمی، رئیس هیات اجرایی انتخابات سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، اظهار کرد: تعداد کل آرای اخذ شده ۴۱۸۳ رای بوده است.
 
وی اسامی شش عضو روانشناس منتخب شورای مرکزی را اعلام و عنوان کرد: شورای مرکزی شامل شش روانشناس و پنج مشاور است. روانشناسان منتخب شامل علی فتحی آشتیانی با ۱۸۴۰ رای، حسین زارع با ۱۳۷۹ رای، عبدالله معتمدی با ۱۳۵۷ رای، علی اصغر نژاد فریب با ۱۳۵۰ رای و مریم بختیاریی با ۱۲۴۴ رای هستند.
 
سلیمی ادامه داد: اعضای منتخب مشاور برای شورای مرکزی کیومرث فرح بخش با ۱۸۴۰ رای، معصومه اسماعیلی با ۱۴۸۹ رای، یاسر مدنی با ۱۳۶۵ رای، محمد سید حسن تهرانی با ۱۳۳۸ رای و فاطمه جواد زاده شهشهانی با ۱۲۵۵ رای هستند که اکثریت آراء به دست آوردند.
 
رئیس هیات اجرایی انتخابات سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، در خصوص اعضای بازرس منتخب نیز عنوان کرد: سیامک طهماسبی با ۱۴۶۴ رای، علی نوری با ۱۱۶۵ رای و اسفندیار آزاد با ۱۱۰۹ رای اعضای منتخب هیات بازرس هستند.
 
به گفته وی، اسما حسینی، حجت السلام مهدی عباسی و زهره عزیزی اعضای علی البدل روانشناس شورای مرکزی، مهدی زارع بهرام آبادی و سیما قدرتی اعضای علی البدل مشاور شورای مرکزی و جلیل یونسی و ژیلا آهنگرزاده اعضای علی البدل بازرس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره هستند.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *