غارنشینان کالیفرنیا!

فهرست مطالب

غارهای کنار رودخانه‌ای در کالیفرنیا که توسط بی‌خانمان‌ها حفر شده، موجبات نگرانی مردم و مقام‌های شهری شده است. این مساله به عامل اصلی بحران در جریان ایالتی که با بی‌خانمان‌ها دست و پنجه نرم می‌کند، تبدیل شده است.

به گزارش آرونو ، اداره پلیس منطقه «مودستو» در کالیفرنیا و گروهی از نهادهای داوطلب پاکسازی رودخانه «توالومن»، با یکدیگر ۷۶۰۰ پوند زباله و وسائل این بی‌خانمان‌ها را از این غارها و مناطق همجوار جمع آوری کرده‌اند.

به نوشته روزنامه یو اس ای تودی، با پلکانی موقت که بر روی دامنه تپه‌های همجوار ساخته شده می‌توان به این غارها که ۲۰ فوت زیر سطح خیابان و در کنار بستر رودخانه ایجاد شده‌اند، وارد شد.

بی‌خانمان‌های کالیفرنیا در کنار رودخانه غار حفر می‌کنند
بی‌خانمان‌های لس‌آنجلس

ساکنانی که در این منطقه زندگی می‌کنند نگرانی‌های خود را در مورد ایمنی افراد بی‌خانمان ساکن در این غارها ابراز کرده‌اند چون این مکان‌ها برای زندگی مناسب نیست.

یکی از ساکنان محلی درباره این غارها و بی خانمان‌هایی که در آن زندگی می‌کنند، گفت: این غارها پر از وسیله هستند و در آنها می‌توان تختخواب، غذا، مواد مخدر و حتی جایی برای روشن کردن آتش و نگهداری از سلاح را دید.

بی‌خانمان‌های کالیفرنیا در کنار رودخانه غار حفر می‌کنند

با وقوع بسیاری از پدیده‌های طبیعی در امتداد ساحل رودخانه «توالومن» مانند افزایش سطح آب و فرسایش، وسائل افراد بیخانمان به رودخانه ریخته می‌شود؛ موضوع دیگری که باعث نگرانی است، آلودگی محیطی است.

کالیفرنیا دارای بالاترین بی خانمان در ایالات متحده است. در سرشماری از ۳۰ درصد جمعیت مشخص شد که کالیفرنیا حدودا ۱۶۲ هزار بی‌خانمان دارد.

بی‌خانمان‌های کالیفرنیا در کنار رودخانه غار حفر می‌کنند
چادرهای بی‌خانمان‌ها در یک زیرگذر

همچنین بر اساس آمار اوت ۲۰۲۳ و زمانی که طوفان «هیلاری» جنوب کالیفرنیا را درنوردید، افراد بدون سرپناه بیشتری پس از بیرون رانده شدن از محله‌ها در مناطق کم ارتفاع سراسر لس‌آنجلس زندگی می‌کنند.

گروه کمک رسان Soleil Ngo of West Adams Mutual Aid نیز اعلام کرده که افراد بیشتری در چادرهایشان در سراسر بستر رودخانه، زیر پل‌ها، در تونل‌ها و متروها زندگی می‌کنند.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *