طوفان با سرعت ۱۱۵ کیلومتر سیستان را در نوردید

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری مجله آرونو، اطلاعات  سامانه پایش کیفی هوای کشور و داده های ایستگاه های هواشناسی زابل و زاهدان نشان می دهد  عامل آلایندگی امروز، گردوخاک و ذرات معلق با اندازه 10 میکرون است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان امروز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به 111 کیلومتر بر ساعت رسید و گردوخاک حاصل شعاع دید افقی را در بسیاری از شهرهای استان کاهش داده است.

همزمان اطلاعات سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می دهد که شاخص کیفیت هوای زابل و زاهدان در 24 ساعت منتهی به 11 ظهر امروز به 500 واحد یعنی خطرناک برای تمام گروه‌ها رسیده است.

بر اساس راهنمای شاخص کیفیت هوای این سامانه، در شرایط خطرناک جوی افراد باید از فعالیت های خارج از  منزل خودداری کنند. داده های اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان نشان می دهد که روز گذشته وزش باد شدید در زابل به توفان گردوخاک تبدیل شد و شعاع دید افقی را به 800 متر کاهش داد.

بیشینه سرعت این طوفان به 115 کیلومتر بر ساعت رسید و برخی مناطق شمالی و نوار شرقی استان را تحت تاثیر قرار داد.

پیش از این سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار سطح نارنجی، نسبت به وزش باد شدید و توفان گردوخاک در نوار شرق کشور هشدار داده بود. پس از این هشدار روز گذشته اعلام کرد فعالیت ادارات و بانک‌ها در پنج شهرستان شمال سیستان و بلوچستان در روز سه شنبه با 2 ساعت تاخیر شروع می شود.

انتهای پیام/

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *