شمار استان‌های دارای تئاتر شاخص محدود است

آرونو /سمنان معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تعداد استانها و شهرهایی که تئاتر شاخص دارند محدود است، گفت: آثار خوبی از شهرستانها ارائه شده اما تعداد استان های دارای کار شاخص، محدود است و جوایز بین همه استانها توزیع نمی شود.

محمود سالاری ۱۷ دی ماه در سفر به سمنان و در حاشیه آیین اختتامیه جشنواره منطقه ای تئاتر راه ابریشم در جمع خبرنگاران با اشاره به متفاوت بودن سطح آثار و جشنواره در استان های مختلف، اظهار کرد: جشنواره های منطقه ای،آئینی و سنتی در سراسر کشور باید گسترش یابد و سالهای آینده شاهد کارهای بیشتری از شهرستانها باشیم.

وی با بیان اینکه در سالهای گذشته همه آثار و بناهای فرهنگی و هنری نیمه تمام به ثمر نشسته و همه تلاش وزارتخانه رساندن هر چه زودتر این آثار به دست هنرمندان است، افزود: بودجه مناسبی سال آینده برای تجهیز و تعمیر بناهای نیمه کاره پیش بینی شده و امیدواریم سال آینده بتوانیم بخش زیادی از بناها را تعمیر و تجهیز کنیم.

سالاری با بیان اینکه آثار فاخر چهار جشنواره منطقه ای انتخاب شده و در جشنواره بین المللی فجر حضور پیدا می کنند، گفت: داوران آثار مناطق مختلف کشور را دیده اند و برگزیده ها انتخاب شده اند.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از همه عوامل استان سمنان که برنامه فاخر و اختتامیه آبرومندی برای تئاتر منطقه ای تدارک دیده بودند، سپاسگزارم.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در آیین اختتامیه جشنواره منطقه ای تئاتر راه ابریشم با تاکید بر تلاش دشمنان نظام برای ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه گفت: رسالت هنرمندان و فعالان هنر تئاتر در این شرایط سنگین تر است و باید چراغ امید را در دل مردم روشن کند.

سالاری بر لزوم حمایت بیشتر از آثار نمایشی تاکید کرد و افزود: تئاتر امید و جوهر زندگی است.

وی با بیان اینکه هنر همه هنرها این است که مردم را به زندگی امیدوار کنند، افزود: این نقش و رسالت برای هنرمندان و هنرهای مختلف در این روزها که دشمنان تلاش می‌کنند امید را از ما بگیرند مهمتر و خطیرتر است.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تقدیر از مدیران کل استانهای میزبان جشنواره های منطقه ای تئاتر ادامه داد: در دوره کنونی که یک جریان منافق در تلاش است تا فضای خفقان و دیکتاتوری را در جامعه حاکم کند، تئاتر باید رعد و برق این فضا را بشکند و رسالت هنرمندان تئاتر در این برهه روشن کردن چراغ امید در دل مردم است.

همچنین مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از آغاز چهل و دومین دوره جشنواره تئاتر فجر از بیست و ششم بهمن در تهران خبر داد.

کاظم نظری در حاشیه جشنواره منطقه ای تئاتر راه ابریشم در سمنان با بیان اینکه این دوره از جشنواره بخش های مختلفی از جمله بخش رادیو نمایش، تئاتر تلویزیونی، تئاتر صحنه ای،تئاتر خیابانی و دگرگونی های اجتماعی دارد، افزود: کارهای اجرایی جشنواره در حال انجام است و از هر منطقه دو تا سه اثر نمایشی برای حضور در جشنواره تئاتر فجر انتخاب می شود.

وی اظهار کرد: همه تلاشها بر این است که محتوای کارهای انتخاب شده متکی بر فاکتور شامل ارزش های انقلاب اسلامی، انسانی، اعتقادی، دینی و اجتماعی  و نیز تکنیک کار در حد قابل قبول و مطابق با استانداردهای بین المللی باشد.

جشنواره منطقه ای تئاتر راه ابریشم که به میزبانی سمنان و با شرکت ۳۱ گروه از هشت استان کشور برگزارشد، ظهر یکشنبه با شناخت و معرفی نمایش ها و هنرمندان برتر به پایان رسید.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *