سینمادارها از فروش ۷۰۰ میلیونی پخش فوتبال سهم صاحبان فیلم‌ها را بدهند

فهرست مطالب

یک پخش‌کننده فیلم با اشاره به فروش قابل توجه پخش مسابقه فوتبال ایران و امریکا در سینما، ابراز امیدواری کرد که سینمادارها پول‌های معوقه از اکران فیلم‌ها را به صاحبان آثار پرداخت کنند.

سعید خانی در گفت‌وگویی با آرونو با بیان اینکه سینماها از بلیت‌فروشی برای پخش فوتبال در شب هشتم آذرحدود ۷۰۰ میلیون تومان فروش داشته‌اند بیان کرد: امیدوارم سینمادارها پورسانت فیلم‌های اکران شده قبلی را از این میزان فروش به پخش‌کننده‌ها بدهند. ما چهار سال قبل تجربه تلخی از پخش مسابقات جام‌جهانی در سینما داشتیم که البته در آن مقطع هر سه مسابقه ایران پخش شد ولی همان زمان هم حدود ۹۰ درصد سینماها پول صاحبان فیلم‌هایی را که در سانس نمایش آن‌ها فوتبال پخش شده بود، ندادند. 

او که تهیه‌کنندگی فیلم «دوزیست» را نیز برعهده داشته، ادامه داد: «دوزیست» در ماه‌های اخیر اکرانش نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان بلیت فروخته ولی فقط یک چهارم پورسانت خود را گرفته‌ایم آن هم در روزگاری که پول بی‌ارزش می‌شود با وجود گذشت زمان از ساخت و بعد اکران فیلم اهمیتی برای پرداخت سهم صاحب فیلم دیده نمی‌شود.

خانی که خودش در کنار مدیریت دفتر پخش «خانه فیلم» مدیر پردیس سینمایی «صبامال» نیز است، گفت:‌ با توجه به تجربه جام‌جهانی قبل، من بعید می‌دانم سینمادارها از فروش دیشب بابت پخش فوتبال، پول یک سانس فیلم‌هایی را که الان روی پرده هستند بدهند اما دست‌کم می‌توانند پورسانت فیلم‌ها را بدهند. البته اساسا معتقدم سینما جای فیلم است نه نمایش فوتبال اما در شرایطی که سینما با توجه به وضعیت جامعه اوضاع خوبی ندارد باید برای حفظ سینما کمک کنیم. نباید این طور باشد که سینمادار فکر کند هر تصمیمی بخواهد، می‌تواند بگیرد.

وی تاکید کرد:‌ ما این روزها در سینما شرایط بدی را پشت سر می‌گذاریم و حفظ سالن‌های سینما از همه چیز مهم‌تر است اما گاهی صاحبان سالن فکر می‌کنند هرچه می‌فروشند برای خودشان است و یادشان می‌رود ۵۰ درصد سهم فروش برای پخش‌کننده است. صاحبان فیلم‌ها نیز در دوران کرونا کم هزینه ندادند پس باید همه به هم کمک کنیم تا سینمادار و تهیه‌کننده و پخش‌کننده با حفظ منافع یکدیگر در کنار هم  این پیچ بحرانی را پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *