سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از کالاهای وارداتی پرداخت شود

فهرست مطالب

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به وزیر اقتصاد خواستار پرداخت سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از ارزش گمرکی کالاهای وارداتی شدند.

به گزارش آرونو ، متن نامه ۱۲۰ نماینده مجلس به خاندوزی وزیر اقتصاد و منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

جناب آقای دکتر منظور، معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه

جناب آقای دکتر خاندوزی، وزیر محترم امور اقتصادی و دارائی

سلام علیکم

شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از محل ماده ۴۲ قانون مالیات بر ارزش‌افزوده (طی سنوات ۱۴۰۰ الی ۱۴۰۲ ) بر اساس ماده (۴۲) قانون مالیات بر ارزش‌ افزوده و آئین‌نامه اجرایی آن به شماره ۱۳۴۴۲۹/ت۵۹۲۹۷ ﻫ مورخ ۲۸/ ۱۰/ ۱۴۰۰ هیئت محترم وزیران، گمرک جمهوری اسلامی ایران می‌بایست معادل ۱۲ در هزار ارزش گمرکی کالاهای وارداتی را که حقوق آن‌ها توسط گمرک وصول می‌شود به‌حساب وجوه متمرکز وزارت کشور واریز تا طبق آئین‌نامه مذکور بین شهرداری‌ها و دهیاری‌ها توزیع گردد.

علیرغم گذشت ۱۰ ماه از سال‌جاری و با توجه به مکاتبات و پیگیری‌های صورت گرفته از طرف وزارت کشور و شهرداری‌های سراسر کشور، تاکنون از محل قانون مذکور هیچگونه وجهی جهت پرداخت به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور واریز نشده است. ضروریست با توجه به محدودیت منابع شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و کاهش درآمدهای ساخت و ساز، ترتیبی اتخاذ گردد به فوریت نسبت به اجرای قانون صدرالذکر و واریز وجوه مربوطه به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور اقدام گردد.

خواهشمند است دستور فرمائید ظرف مدت حداکثر ۱۰ روز جهت رفع مشکل، اقدام جدی بعمل آید و نتیجه منعکس گردد.»

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *