سفیر چین: آمریکا علیه صنعت خودروی برقی ما توطئه کرده است

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو به نقل از خبرگزاری تاس، ژانگ هانهویی، سفیر چین در روسیه در مصاحبه‌ با تاس به شدت از سیاست‌های اقتصادی آمریکا انتقاد و تأکید کرد که این کشور در حال “توطئه” علیه واردات وسایل نقلیه برقی از چین است.

وی گفت که دولت ایالات متحده سعی می‌کند مشکلات تجاری و اقتصادی خود را در پوشش حفاظت از امنیت ملی حل کند.

این دیپلمات افزود که افزایش تولید خودروهای برقی و سایر محصولات با استفاده از منابع انرژی جایگزین و تحول اقتصادی سبز، ابتکاری است که “به اتفاق آرا توسط جامعه جهانی پیشنهاد شده است.”

وی در مورد اقدام آمریکا مبنی بر افزایش تعرفه واردات خودروهای برقی از چین، گفت: در سال‌های اخیر، آمریکا نه تنها بر کالاهای چین، بلکه بر کالاهای بسیاری از کشورهای آسیایی، آمریکای جنوبی و اروپا تعرفه‌ها را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

به عقیده وی، چنین اقداماتی منجر به کاهش سرعت “تحول سبز” جهانی و کاهش اعتماد به همکاری بین‌المللی در مبارزه با تغییرات آب و هوایی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، مقامات آمریکا بارها چین را به عنوان “رقیب” اصلی کشور خود توصیف و در عین حال محدودیت‌های اقتصادی شدیدی را علیه این کشور اعمال کرده‌اند.

پیش از این، واشنگتن تعرفه‌ها را بر 18 میلیارد دلار کالاهای وارداتی از چین از جمله خودروی برقی، باتری، تراشه، فولاد، آلومینیوم، مواد معدنی حیاتی، سلول‌های خورشیدی، جرثقیل‌های تخلیه بار از کشتی به ساحل و محصولات پزشکی افزایش داد و در عین حال تعرفه‌های قبلی را برای بیش از 300 میلیارد دلار کالا حفظ کرد؛ تعرفه‌هایی که توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور قبلی آمریکا، وضع شده بود.

اعمال تعرفه روی کالاهای وارداتی از چین در دوران دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به طور قابل توجهی افزایش یافت؛ وی جنگ تجاری با چین را در سال 2018 آغاز کرد.

انتهای پیام/

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *