سفر پرویز پرستویی، احمدزاده، مهدویان، حجازی‌فر و… به ژاپن + فیلم

جانبازان و هنرمندان ایرانی در سالگرد بمباران اتمی هیروشیما، تندیس (قهرمان گمنام) شهید دریاقلی را به شهردار هیروشیما اعطا کردند.

به گزارش آرونو ، به دعوت همه ساله گروه صلح طلب ( موست) هیروشیما، تعدادی از جانبازان و هنرمندان یاور موزه صلح تهران در مراسم سالگرد بمباران اتمی شهر هیروشیما شرکت و دهمین دوره جشنواره مردمی «فیلم صلح، دوستی ایران و هیروشیما» را برگزار کردند.

در جشنواره امسال فیلم‌های «یدو» ، «درخت گردو» ، «موقعیت مهدی» و «معجزه بناسان» در دو شهر توکیو و هیروشیما به نمایش درآمد و مورد نقد و بررسی مخاطبان ژاپنی قرار گرفت.

پرویز پرستویی(بازیگر) محمد حسین مهدویان ( کارگردان و بازیگر)، هادی حجازی فر(کارگردان و بازیگر ) مالک سراج ( بازیگر ) احمد یوسف زاده ( نویسنده جانباز و آزاده) مهرداد افراسیابی ( فیلمبردار ) ، عادل معمارنیا ( فیلمبردار )، محسن شریفیان ( موسیقیدان و نوازنده ) حبیب احمدزاده ( نویسنده و کارگردان ) محمد مهدی دادمان ( مدیر فرهنگی ) زینب احمدزاده ( نویسنده ) و بیژن عبدالکریمی ( نویسنده و استاد فلسفه دانشگاه ) از هنرمندان ایرانی بودند که در این سفر حضور داشتند.  

نمایش این چهار فیلم ایرانی در دو برنامه متفاوت (جشنواره صلح و دوستی ایران و هیروشیما ) درشهر هیروشیما و بصورت مجزا با نام ( هفته فیلم های ایرانی) در شهر توکیو انجام شد و این برنامه به همت گروه صلح طلب موست از هیروشیما، موزه صلح تهران ، حوزه هنری و مساعدت دکتر سعادت سفیر و سفارت ایران در توکیو و نیز همکاری رایزنی فرهنگی ایران در تاریخ ۲۲ مرداد ماه انجام شد.

همچنین در این سفر، گروه ایرانی طی دیدار با شهردار هیروشیما به مناسبت بیستمین سالگرد روابط ایجادشده بین جانبازان شیمیایی ایران و صلح طلبان هیروشیما و نیز تداوم دهمین سالگرد برپایی جشنواره فیلم ، تندیس شهید دریاقلی سورانی را توسط جانباز محسن ضرغامی به شهردار و سه تن از افراد زحمتکش گروه «موست» اهدا کردند.

در این برنامه محسن شریفیان به عنوان هنرمند نوازنده نیز به اجرای قطعاتی از موسیقی جنوبی پرداخت.

سفر پرویز پرستویی، احمدزاده، مهدویان، حجازی‌فر و... به ژاپن

سفر پرویز پرستویی، احمدزاده، مهدویان، حجازی‌فر و... به ژاپن

سفر پرویز پرستویی، احمدزاده، مهدویان، حجازی‌فر و... به ژاپن

سفر پرویز پرستویی، احمدزاده، مهدویان، حجازی‌فر و... به ژاپن

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *