سطح روابط ایران و قطر رو به توسعه بوده است

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو و به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای، در این دیدار ضمن قدردانی از امیر قطر به واسطه حضور در مراسم بزرگداشت شهید آیت‌الله رئیسی اظهار کرد: سطح روابط دو کشور ایران و قطر در حوزه‌های مختلف به ویژه طی حدود سه سال اخیر بسیار رو به توسعه و پیشرفت بوده است و ما خواهان تداوم این مسیر و این روند هستیم.

وی همچنین از مواضع امیر و دولت قطر درخصوص مسئله غزه قدردانی کرد و افزود: ضرورت دارد کشورهای اسلامی در راستای کاهش آلام و رنج‌های مردم غزه و توقف جنایات علیه این مردم و پیگیری اقدامات جنایتکاران، تدابیر و تمهیدات منسجم‌تری را اتخاذ کنند.

رئیس قوه قضائیه همچنین در این دیدار با اشاره به ضرورت توسعه مناسبات حقوقی و قضائی میان ایران و قطر به ویژه در حوزه معاضدت‌های قضائی و انتقال محکومان، با عنایت به در پیش بودن عید سعید قربان، درخواست عفو یا انتقال تعداد دیگری از زندانیان ایرانی که در قطر محکومیت یافته‌اند را مطرح کرد.

امیر قطر نیز در این دیدار، ضمن تسلیت مجدد فقدان رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و همراهان وی اظهار کرد: آقای رئیسی شخصیتی پیشرو و پیشگام در راستای ارتقا روابط ایران و قطر بودند و امیدواریم که ادامه این روند توسعه همکاری‌ها میان دو کشور را در دولت بعدی جمهوری اسلامی ایران نیز شاهد باشیم.

وی ضمن ابراز خرسندی از حضور رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران در قطر، روابط دو کشور را طی بیش از چهار دهه گذشته، راهبردی و بدون وجود هیچ‌گونه مشکلی توصیف کرد.

امیر قطر ضمن تاکید بر اهمیت بالای توافقات قضائی که در جریان این سفر امضا می‌شود، خواستار تسهیل و توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی بین دو کشور شد.

تمیم بن حمد بن خلیفه آل‌ثانی همچنین از آمادگی قطر برای کمک به اجرای مباحث مربوط به عفو یا انتقال برخی از محکومان خبر داد.

امیر قطر در پایان از رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران خواست که سلام وی را به رهبر انقلاب اسلامی و سرپرست ریاست جمهوری ابلاغ کند.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *