ساخت ۳۲ هزار کلاس درس در دولت مردمی/ مدرسه‌سازی مسئله نخست آموزش و پرورش است

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو، حمیدرضا خان‌محمدی امروز _سه‌شنبه دوازدهم تیر_ در همایش ملی تکریم خیرین مدرسه‌ساز کشور اظهار کرد: بسیاری از موفقیت‌های علمی کشور از سوی دانش‌آموزان در مدارسی است که توسط خیران ساخته شده است، راه پیشرفت و آبادانی کشور از مدرسه آغاز می‌شود، در هر مصوبه سفر رئیس‌جمهور شهید هزار میلیارد تومان به مدرسه‌سازی اختصاص می‌دادیم، مدرسه‌سازی مسئله نخست آموزش و پرورش است، از ابتدای دولت سیزدهم، ۳۲ هزار کلاس درس در کشور توسط خیران ساخته شده است.

وی با بیان اینکه امروز ۹۵۰ کلاس درس تقدیم دانش‌آموزان کشور می‌شود، افزود: رونمایی از کتاب معرفی ۳۱۳ مفاخر مدرسه‌سازی از دیگر برنامه‌های امروز این همایش است و در طول برنامه هفتم توسعه، یک میلیون دانش‌آموز به‌جز اتباع و مهاجران به جمعیت دانش‌آموزی کشور اضافه می‌شود، یعنی سالانه ۲۰۰ هزار دانش‌آموز به جمعیت افزوده می‌شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: اطلسی را در اختیار خیران قرار دادیم تا در مکان‌هایی که تا ۲۰ سال آینده کانون جمعیت است و ترکیب جمعیت تغییر نمی‌کند، مدرسه بسازیم.

خان‌محمدی با اشاره به اینکه ۱۰۰ میلیون دلار از محل صندوق ذخیره ارزی در طول برنامه ششم توسعه برای مدرسه‌سازی تخصیص پیدا کرد، ادامه داد: در برنامه هفتم توسعه، ۲۰ حکم برای مدرسه‌سازی و تکریم خیران تصویب شد تا مدرسه‌سازی افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به بازدید میدانی رئیس‌جمهور شهید از منطقه ۱۷ و ۱۸ عنوان کرد: آیت الله رئیسی در این بازدید نسبت به مدارس دونوبته در این مناطق حساس شد و دستور ساخت ۱۰ مدرسه را داد که برای اجرای آن اقدام خواهد شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان کرد: ۳۰۰ درصد رشد تعهدات را در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی داشتیم و بنگاه‌های اقتصادی و کارخانه‌ها به حوزه مدرسه‌سازی وارد شدند، همچنین ۷۰ هزار کلاس درس شاداب‌سازی شد و ما نباید تنها به دنبال تخریب و ساخت باشیم، بلکه می‌توان برای بازسازی و شاداب‌سازی مدارس موجود هم اقدام کرد.

خان‌محمدی با اشاره به نامه وزیر کشور به استانداران گفت: در این نامه بر تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشی و اختصاص ۱۵ درصد از اعتبارات استانی به این موضوع تاکید شده است.

وی با بیان اینکه مهر سال جاری ساماندهی مدارس کانکسی با بیش از ۱۰ دانش‌آموز را جشن می‌گیریم، اظهار کرد: در پنج استان نسبت تأمین سهم دولت متناسب با آورده خیران عقب هستیم، اما با بودجه مولدسازی تا دو سال آینده تعهدات را اجرایی می‌کنیم، بعضی پروژه‌های آموزشی سال‌هاست که متوقف مانده است و اکنون پروژه‌های مهم با ترکیب بالای جمعیتی در اولویت قرار دارد.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *