ساخت و تحویل ۲۵ هزار واحد نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو، عطاء اله اکبری گفت: طرح نهضت ملی مسکن با توجه به کمبود مسکن در کشور به ازای ساخت هر سال یک میلیون واحد جهت کاهش فاصله عرضه و تقاضا، کنترل قیمت مسکن و اجاره بها در دولت سیزدهم تهیه و ابلاغ و مقرر گردید این واحدها با روش های مختلف از قبیل مسکن حمایتی با واگذاری زمین دولتی به صورت اجاره 99 ساله، خود مالکین با بهره مندی از تسهیلات بانکی این طرح، نوسازی بافت های فرسوده با ارائه مشوق ها و تخفیفات مختلف، مسکن روستایی و سایر روش های احداث شود.

وی ادامه داد: در این راستا سهمیه سیستان و بلوچستان در این طرح حدود 142 هزار واحد در چهار سال تعیین شد که با اجرای موفق طرح و پیشتازی این استان در خرداد ماه سال جاری با حضور مقام عالی وزارت 25 هزار و 841 واحد شامل 2 هزار و 337 واحد حمایتی، هزار و 451 واحد بافت فرسوده، 198 واحد خودمالکین، 14 هزار و 200 واحد روستایی و 7 هزار و 655 واحد سایر طرح ها از قبیل مسکن محرومین، جوانی جمعیت، اقشار ویژه، و چهار فرزندی به بهره برداری رسید.

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان گفت: طرح نهضت ملی مسکن یکی از راهکارهای دولت سیزدهم برای خانه دار شدن مستاجران و اقشار ضعیف بود که با پیگیری های لازم، اقدامات موثری برای تامین زمین و ساخت در این استان آن انجام شده است.

اکبری تاکید کرد: با تاکید دولت سیزدهم بر توانمند سازی تعاونی ها در ساخت پروژه های طرح نهضت ملی مسکن این استان، از ظرفیت های تعاونی ها استفاده شد که نقش مهمی در اجرای سریع کار داشت.

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان همچنین از اشتغال بیش از 41 هزار و 525 نفر در پروژه های در دست ساخت طرح نهضت ملی مسکن این استان خبر داد.

انتهای پیام/

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *