زنان؛ ۸۰ درصد تماس‌گیرندگان خط ملی اعتیاد / «شیشه» و «گل» همچنان در صدر سوالات

فهرست مطالب

رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از برقراری ۲۲۰ هزار تماس با «خط ملی اعتیاد» طی هشت ماه سال جاری خبر داد.

ماریت قازاریان در گفت‌وگو با آرونو ، با اشاره به اینکه طی هشت ماه سال جاری حدود ۲۲۰ هزار نفر با خط ملی اعتیاد ( ۰۹۶۲۸) تماس گرفته‌اند، اظهار کرد: سوالات تماس‌گیرندگان اکثرا درخصوص نوع مواد مخدر، کمپ‌ها، دستگیری و آدرس مراکز درمانی است، اما عمده‌ترین نوع سوالات درخصوص مراکز درمانی دولتی است که اپراتورها آنها را به سمت مراکز بهزیستی ارجاع می‌دهند.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد این تماس‌گیرندگان زن هستند، افزود: بیشتر تماس‌گیرندگان زنانی هستند که اعتیاد ندارند.

رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این سوال که بیشترین سوالات درخصوص کدام ماده مخدر است؟ اظهار کرد: در حال حاضر بالاترین سوالات درخصوص شیشه و پس از آن گل است. البته این به معنای این نیست که تماس‌گیرندگان خودشان مصرف‌کننده شیشه هستند، بلکه سوالاتی که درخصوص مخدر شیشه مطرح می‌شود بیشتر است و پس از شیشه بیشتر سوالات درباره گل است.

به گفته قازاریان، بیشتر تماس گیرندگان در سنین بین ۲۵ تا ۴۰ سال است.

وی در ادامه از برنامه سازمان بهزیستی برای گسترش فعالیت پیشگیری از اعتیاد خبر داد و گفت: خط ملی اعتیاد به شماره تلفن ۰۹۶۲۸، مرکز تلفنی برای ارائه راهکارهای پیشگیری از مصرف مواد، راهنمایی در زمینه درمان اعتیاد و ارجاع به مراکز درمان و بازتوانی اعتیاد است و در این راستا سازمان بهزیستی قصد دارد تا سامانه‌ای هوشمند و در قالب اپلیکیشن را نیز در کنار خط ملی اعتیاد فعال کند.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *