رگبار و رعدوبرق در ۱۰ استان کشور طی امروز / گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در مناطق مستعد

|

فهرست مطالب

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار مجله آرونو با اشاره به آخرین وضعیت جوی در کشور اظهار کرد: امروز در بعضی نقاط استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، زنجان، ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان، رگبار، رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: چهارشنبه در بعضی نقاط شمال غرب کشور، ارتفاعات البرز و سواحل دریای خزر، بارش پراکنده با احتمال رعد و برق و وزش باد انتظار می‌رود و پنجشنبه، جمعه و شنبه در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز مرکزی، افزایش ابر و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: طی سه روز آینده در بعضی نقاط جنوب استان سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان و کرمان، در ساعات بعدازظهر، رشد ابر و احتمال رگبار پراکنده وجود دارد.

ضیائیان ادامه داد: از امروز تا پایان هفته در بعضی نقاط غرب، جنوب غرب، نوار شرقی کشور، بخش‌هایی از مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، در بعضی ساعات وزش باد شدید، پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود؛ امروز و فردا دریای خزر و طی سه روز آینده خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: وضعیت کنونی هوای اهواز به‌عنوان گرم‌ترین مرکز استان کشور، صاف تا کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی، در بعدازظهر وزش باد با بیشینه دمای ۴۸ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود و وضعیت کنونی آسمان تهران، قسمتی ابری تا نیمه‌ابری، در بعضی ساعت‌ها افزایش باد، گاهی وزش باد شدید، گرد و خاک و به‌تدریج کاهش ابر با بیشینه ۳۵ و کمینه ۲۴ درجه سانتی‌گراد است.

ضیائیان خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی آسمان اصفهان، صاف از بعدازظهر قسمتی ابری همراه با وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک با بیشینه ۴۰ و کمینه ۲۳ درجه سانتی‌گراد است و روز چهارشنبه، صاف از بعدازظهر قسمتی ابری همراه با وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک با بیشینه ۳۹ و کمینه ۲۳ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *