رونمایی از تندیس حکیم فارابی

فهرست مطالب

آیین رونمایی از تندیس حکیم فارابی در روز بزرگداشت این شاعر برگزار شد.

به گزارش آرونو ، بنا براعلام سایت شهر، آیین رونمایی از تندیس حکیم فارابی امروز- ۲۱ اسفندماه ۱۴۰۲- مقارن با روز بزرگداشت این شاعر با حضور حسین نظری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، مهدی مذهبی مدیر عامل سازمان زیباسازی، علیرضا جعفری مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران، حمید جوانی شهردار منطقه ۳ و جمعی از مسئولان شهری برگزار شد.

حسین نظری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در حاشیه این مراسم گفت: از مجموعه فعالیت‌های شهرداری تهران زنده نگه داشتن یاد بزرگان و اعتلای جایگاه فرهنگ است. به همین منظور سازمان زیباسازی شهرداری تهران اقدام به ساخت تندیس بزرگان و نصب آن در میادین اصلی شهر برای احیای فرهنگ ایرانی می‌کند.

نظری ادامه داد: امروز با حضور همکاران در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهد رونمایی از تندیس حکیم نظامی بودیم و ان‌شاءالله تعداد بیشتری از تندیس بزرگان را در سطح شهر اکران خواهیم کرد.

مجید قادری، معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران هم در مورد تندیس حکیم نظامی گفت: یکی از وظایف سازمان زیباسازی شهرداری تهران هویت بخشی به منظر شهر است. درواقع یکی از مهمترین وظایف ما معرفی مفاخر ملی است.

وی با اشاره به اینکه حکیم نظامی جزو افتخارات و بزرگان شعر و ادب پارسی است، گفت: ارتفاع این اثر ۳.۵ متر و از جنس فایبرگلاس است.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *