روز ۲۷۸ طوفان‌الاقصی| قتل‌عام در خان‌یونس

|

فهرست مطالب

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری مجله آرونو، 278 روز از جنگ در غزه می‌گذرد، بیش از 39 هفته که هر روزش با کشتار زنان و کودکان و سالمندان و تخریب بی‌سابقه زیرساخت‌ها و خانه‌ها همراه شده است؛ در تازه‌ترین جنایت اشغالگران مدرسه‌ای در شهر خان‌یونس که محل زندگی صدها آواره بود، هدف بمباران یک جنگنده ارتش اسرائیل قرار گرفت و حداقل 29 غیرنظامی بیگناه به شهادت رسیدند و دهها تن دیگر مجروح شدند، پیکر بسیاری هنوز زیر آوار مانده است.

در مقابل اما ارتش اشغالگر ناتوان از دست‌یابی به اهداف خود هیچ چشم‌انداز و سناریویی که اهدافش را محقق سازد، با خود به‌همراه ندارد؛ در این راستا شبکه 14 اسرائیل روز گذشته سندی را منتشر کرد که در آن فرماندهان این رژیم در غزه طی نامه‌ای به سران سیاسی و نظامی در تل‌آویو نوشته بودند که حماس در سراسر غزه همچنان فعال و قدرتمند است و در شرایطی به‌سر می‌برد که قادر است خود را بازسازی کند و حمله‌ای مشابه 7 اکتبر 2023 یا حتی بزرگ‌تر انجام دهد.

در حوزه تحولات سیاسی نیز، دور جدید مذاکرات قرار است امروز چهارشنبه در دوحه، پایتخت قطر آغاز شود. جهاد طه، سخنگوی رسمی حماس نیز گفته است که «جنبش از سرفصل های اساسی خود دست برنداشته است».

مهمترین تحولات روز 278 عملیات طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:

***********************************************************

05:28- بلایی که زندان‌های رژیم اسرائیل بر سر اسرای فلسطینی می‌آورد

«احمد جبریل» از ساکنان شهر «قلقیلیه» شامگاه سه‌شنبه در حالی پس از 9 ماه اسارت آزاد شد که به‌شدت دچار کاهش وزن و بیماری شده است.

عصر روز سه‌شنبه نیز «معزز عبیات» بوکسور فلسطینی پس از 9 ماه از زندان‌های رژیم اشغالگر آزاد شد، اما حتی توان راه‌رفتن نیز نداشت.

نوار غزه , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , فلسطین , طوفان الاقصی , نوار غزه , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , فلسطین , طوفان الاقصی ,

04:27- حمله پهپادی مقاومت اسلامی عراق به یک نیروگاه برق اسرائیل

مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد که با چند فروند پهپاد، نیروگاه برق «اوروت رابین» در فلسطین اشغالی را هدف قرار داده است.

03:13- 3 شهید از جمله یک کودک در حمله هوایی در غزه

در پی بمباران هوایی تجمع آوارگان در اردوگاه النصیرات 3 غیرنظامی از جمله یک کودک به شهادت رسیدند و 10 تن دیگر زخمی شدند.

02:48- حمله هوایی ارتش اسرائیل به جنوب لبنان

منابع لبنانی از حمله ارتش اشغالگر اسرائیل به اطراف روستای «مرکبا» در جنوب این کشور خبر دادند.

01:42- اتحادیه اروپا در واکنش به کشتار خان‌یونس: عاملان باید محاکمه شوند

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به بمباران مدرسه‌ای در شهر خان‌یونس که 29 شهید و دهها زخمی به‌دنبال داشته است، گفت: «هر گونه نقض قوانین بین‌المللی را محکوم می‌کنیم و عاملان آن باید محاکمه شوند».

01:00- حماس خواستار راهپیمایی خشم در سراسر جهان در واکنش به جنایت خان‌یونس شد

جنبش مقاومت اسلامی حماس در واکنش به جنایت بمباران مدرسه‌ای در خان‌یونس که 29 شهید و دهها زخمی به‌دنبال داشت، خواستار برپایی راهپیمایی خشم در سرتاسر جهان شد.

در بیانیه حماس آمده است: «این قتل‌عام، اوج وحشی‌گری و نسل‌کشی رژیم اشغالگر علیه مردم بیگناه غزه است».

در حال تکمیل… .

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *