دیزنی «اسوالد» را پس از ۹۵ سال زنده کرد

فهرست مطالب

کمپانی دیزنی یک انیمیشن کوتاه با حضوراسوالد خرگوش خوش‌شانس یکی از نخستین شخصیت‌های کارتونی خلق‌شده توسط والت دیزنی، ساخته است.

به گزارش آرونو به نقل از ورایتی، کمپانی دیزنی برای تمجید از نسل نخست از هنرمندان خود انیمیشن کوتاهی با شخصت کارتونی «اسوالد خرگوش خوش‌شانس» ساخته است، شخصیتی که نخستین بار در سال ۱۹۲۷ توسط والت دیزنی خلق شد و یک سال بعد با کمی تغییرات به میکی ماوس، محبوب‌ترین شخصیت‌های کارتونی تاریخ تبدیل شد.

شخصیت اسوالد در ۲۶ انیمیشن کوتاه از محصولات دیزنی بین سال‌های ۱۹۲۷ تا ۱۹۳۸ حضور دارد. در سال ۲۰۰۶ و هشت دهه پس از این که حق این شخصیت را از دست داده بود دوباره آن را از کمپانی NBC خریداری کرد و در چندین اثر از بازی ویدئویی «Epic Mickey» تا انیمیشن بلند «زوتوپیا» از آن استفاده کرد.

این انیمیشن کوتاه و یک دقیقه‌ای که «اسوالد و خرگوش خوش‌شانس» نام دارد به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس کمپانی دیزنی توسط «اریک گلدبرگ» انیماتور برنده جایزه انی کارگردانی و همکاری تیم انیمیشن‌ساز دستی دیزنی ساخته شده است. «اریک گلدبرگ» پیش از این روی فیلم‌های دیزنی «علاءالدین»، «پوکاهونتاس» و «شاهدخت و قورباغه» کار کرده است.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *