دشمن از قدرت مکتب اهل بیت (ع) و عظمت مردم ایران در هراس است

|

فهرست مطالب

به گزارش مجله آرونو و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی امروز _شنبه چهاردهم آبان ماه_ در دومین روز از سفر خود به استان مازندران با حضور در همایش بزرگداشت روز ملی مازندران در جوار آستان بنیان‌گذار نهضت و قیام علویان «امامزاده سلطان محمد کیا» در روستای صالحان بخش کجور با گرامیداشت یاد و خاطره بزرگانی که در طول قرون متمادی عشق و علاقه به خاندان آل الله، عدالت، دانش و علم دوستی را برای ما به میراث گذاشتند، اظهار کرد: امروز وارث یک تاریخ پرشکوه هستیم. تاریخ پرشکوهی که با عظمت این سرزمین گره خورده است.

وی ادامه داد: وقتی امروز از مکتب انقلاب اسلامی، امام راحل و جامعه دینی و فضای نورانی آن سخن می‌گوییم، به واقع از ریشه‌های عمیق تاریخی آن تجلیل می‌کنیم، یکی از این ریشه‌ها در این خاک قرار دارد و این خاک عظمت مردم ایران و مکتب انقلاب اسلامی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: حضور در این منطقه خاص که مطهر به وجود امامزاده واجب التعظیم سلطان محمدکیا، بنیان گذار حکومت علویان در مازندران است، تجلیل از ریشه‌های تاریخی نظام دینی است که امروز در کشور به اداره جامعه می‌پردازد و قدرت الهام بخشی خودش را از گستره مرزهای جغرافیایی و سیاسی فعلی عبور داده و باعث بیداری و خیزش در جهان اسلام شده و به مردم ایران عظمت، قدرت و سرافرازی بخشیده است.

وی افزود: امروز مردم ایران به واسطه این قدرت تاریخی فرهنگی که در قالب دینی به ظهور رسیده، به یک مکتب رهایی بخش برای همه منطقه و مسلمین و آزادی خواهان و مستضعفان تبدیل شده است.

اسماعیلی با اشاره به تلاش همه جانبه دشمنان برای مقابله با قدرت ایران اسلامی، تصریح کرد: امروز دشمن می‌خواهد مقابل این مکتب قرار گیرد. امروز نزاع، یک نزاع تمدنی و فرهنگی است. آن چیزی که در اتفاقات اخیر مشاهده می‌کنید گردهمایی قدرت شیطانی، غربی، عربی و عبری در منطقه و تمامی سرویس‌های جاسوسی است که با انواع شگردها و عملیات‌های روانی خود به صحنه آمده‌اند تا جلوی الهام بخشی حرکت نورانی این مکتب را بگیرند.

وی اضافه کرد: بسیار ساده‌لوحانه است اگر تصور کنیم جنگ رسانه‌ای استکبار و امپریالیسم در کشور ما یک اختلاف و مشکل سطحی است. همه این اتفاقات بهانه‌ای برای جلوگیری از پوست اندازی و شکل گیری یک قدرت جدید در جغرافیای سیاسی دنیا است که داعیه عدالت‌خواهی، معنویت، آزادی و گسترش مرزهای علم و دانش دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: دشمن تلاش می‌کند با تحریف، جعل، دوقطبی سازی و دروغ جامعه منسجم ایرانی را دچار انشقاق کند. آنها از عظمت مردم ایران، قدرت مکتب اهل بیت و ریشه‌های تاریخی کشور می‌ترسند و بنابراین با نزاعی بزرگ روبرو هستیم، ما در قرآن مبشرات بسیاری داریم؛ و ما در مسیر زمینه سازی استقرار دولت صالحان هستیم: «وَنُریدُ أَن نَمُنَّ عَلَی الَّذینَ استُضعِفوا فِی الأَرضِ وَنَجعَلَهُم أَئِمَّةً وَنَجعَلَهُمُ الوارِثین

«ما می‌خواهیم بر مستضعفان زمین منت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روی زمین قرار دهیم.» و یا آیه و لقد کنبنا فی الزبور من بعد الذکر ان الارض یرثها عبادی الصالحون

اسماعیلی ادامه داد: با چنین مبشراتی، در یک نزاع تاریخی با تمدن مادی مغرب زمین هستیم و رسالت تاریخی ما زمینه سازی استقرار دولت صالحان به پیشوایی امام عصر (عج) است. ما وقتی چنین رسالت تاریخی داریم، نمادسازی و انگاره‌های هویتی در جامعه ما باید مبتنی بر این تفکر و این رسالت باشد.

وزیر فرهنگ با اشاره به نامگذاری روز مازندران، گفت: برای مازندران عزیز و با عظمت که قرن هاست برای این رسالت و ایفای این ماموریت الهی جان‌فشانی کرده است باید نمادی انتخاب می‌شد که با این ماموریت تاریخی هم نوا باشد و چه روزی پربرکت‌تر از آن روز که مردم با فرزندی از فرزندان رسول گرامی و امیرالمومنین بیعت کردند و استقرار دولت عدالت‌خوان علوی را در قرن سوم هجری در منطقه صالحان رقم زدند.

وی تاکید کرد: امروز بعد از دوازده قرن در مسیر تحقق این ماموریت هستیم. مسیری که پیشینیان ما طی کردند اما در حسرت شکل گیری نظام دینی امروز ما عمرشان به پایان رسید. در واقع طاغوت‌ها اجازه ندادند یک نظام دینی مبتنی بر نظریه امامت در این کشور به صورت کامل حاصل شود. اما در نهایت در قرن چهاردهم خمینی بزرگ پرچم دار این ماموریت شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: امروز نهضت ما شصت ساله شده است. نهضتی که پاییز سال هزار و سیصد و چهل، در ایام فاطمیه آغاز شد تا فاطمی الحدوث باشد و با نام حسین بن علی (ع) باقی ماند و حسینی البقا شد. آنها که می‌خواهند جلوی این خورشید عالم تاب بگیرند، کارشان شبیه خفاشان تاریکی است و ره به جایی نخواهند برد. انقلاب اسلامی با این ماموریت یک قله تکاملی در حرکت‌های بزرگ در طول دوران غیبت است.

وزیر فرهنگ در پایان ابراز امیدواری کرد با این عظمتی که شکل گرفته، مردم ایران با همه تفاوت سلایق و تنوع‌های زبانی، مذهبی و قومیت‌ها در کنار هم و زیر یک پرچم، این مسیر را تا رسیدن به قله نهایی و سپردن پرچم به صاحب اصلی انقلاب تداوم می‌بخشند.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *