دستگیری شکارچیان غیر مجاز در دماوند/ مشاهده یک قلاده پلنگ در فیروزکوه

فهرست مطالب

اداره کل محیط زیست استان تهران از دستگیری شکارچیان غیر مجاز در دماوند و مشاهده و تصویربرداری از یک قلاده پلنگ در فیروزکوه خبر داد.

به گزارش آرونو  نقی میرزاکریمی – رئیس اداره و فرمانده یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند – از دستگیری شکارچیان غیرمجاز یک راس قوچ وحشی و کشف سلاح شکاری غیر مجاز در منطقه ذره در این شهرستان خبر داد.

میرزاکریمی اضافه کرد: محیط بانان یگان حفاظت این اداره حین گشت و کنترل ارتفاعات ذره در، بعد از شنیدن صدای گلوله با زیر نظر گرفتن منطقه متوجه حضور پنج نفر شکارچی غیر مجاز می‌شود و بلافاصله برای دستگیری آنان وارد عمل شدند.

وی در ادامه اظهارکرد: به علت صعب العبور بودن منطقه امکان دستگیری آنان در ارتفاعات به وجود نیامد و با اعزام نیروهای کمکی از اداره و با همکاری کلانتری مهرآباد، متخلفان حین خروج از منطقه دستگیر شدند.

میرزاکریمی گفت: دو قبضه سلاح شکاری، لاشه یه راس قوچ وحشی بهمراه سایر ادوات شکار کشف و ضبط شد و متهمان به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی در پایان تصریح کرد: مردم در صورت مشاهده موارد مشابه و هرگونه تخلف زیست محیطی می توانند از طریق سامانه ۱۵۴۰ و یا از طریق شماره پیامکی ۰۹۹۲۱۰۰۱۵۴۰موضوع را به این اداره گزارش دهند.

  مشاهده یک قلاده پلنگ در فیروزکوه

داریوش فرخی – سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه – نیز از مشاهده و تصویربرداری از یک قلاده پلنگ در مناطق تحت مدیریت این شهرستان خبر داد.

فرخی با اعلام این خبر گفت: ماموران اجرایی اداره حفاظت محیط زیست فیروزکوه روز گذشته حین گشت و کنترل مناطق طبیعی شهرستان، موفق به مشاهده و تصویربرداری از یک قلاده پلنگ شدند.

وی با اشاره به اینکه وجود این گونه ارزشمند در این منطقه نشانگر مناسب بودن زیستگاه برای حیات آن است، تصریح کرد: پیش از این نیز در گشت و پایش‌های محیط بانان در مناطق تحت مدیریت این شهرستان به دفعات این گونه مشاهده و از آن تصویربرداری شده بود.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، پلنگ از گونه‌های در معرض خطر انقراض است و سازمان حفاظت محیط زیست برای حفاظت از این گونه ارزشمند، برنامه عمل مدیریتی و حفاظتی تهیه و تدوین کرده و این برنامه عمل در استان تهران در مرحله اجرا است.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *