دستاوردها و پیشرفت‌های پزشکی می‌تواند برگی زرین از کتاب انقلاب اسلامی باشد

فهرست مطالب

شهردار تهران با بیان اینکه زمانی که کارنامه عملکرد انقلاب اسلامی را بررسی می‌کنیم به نکات درخشانی می‌رسیم،اظهار کرد: دستاوردها و پیشرفت‌های پزشکی می‌تواند برگی زرین از کتاب انقلاب اسلامی باشد.

به گزارش آرونو ، علیرضا زاکانی در مراسم «دستاوردهای ۴۵ ساله نظام سلامت» که امروز (13 بهمن) در دانشگاه علوم‌ پزشکی ایران برگزار شد، اظهار کرد: بررسی کارنامه عملکرد پزشکان ایرانی بیانگر این است که نه تنها مردم ایران بلکه  سایر کشورها از خدمات پزشکان ایرانی برخوردار می‌شوند.

وی درباره وضعیت جهان در دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: پیش از اینکه انقلاب اسلامی به پیروزی برسد، شوروی و ایالات متحده به عنوان دو ابر قدرت در دنیا شناخته می‌شدند اما به گفته امام خمینی (ره) با پیروزی انقلاب اسلامی تعداد ابرقدرت‌های جهان به سه کشور افزایش یافت.

شهردار تهران با بیان اینکه ۴۵ سالگی انقلاب اسلامی را جشن می‌گیریم، افزود: هنگامی که کارنامه عملکرد انقلاب اسلامی را بررسی می‌کنیم به نکات درخشانی می‌رسیم.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: حدود ۴۰۰ سال است که غرب برای گسترش سیطره خود بر جهان تلاش می‌کند. شوروی و ایالات متحده با وجود تمام اختلاف نظرهایی که داشتند برای شکستن و در هم کوبیدن انقلاب اسلامی تلاش کردند. شوروی و ایالات متحده فقط یک هدف مشترک داشتند و آن هدف، شکستن انقلاب اسلامی بود که هیچگاه موفق نشدند.

شهردار تهران با اشاره به دوران ریاست‌جمهوری «بوش پدر» گفت: موضوع نظم جهانی توسط این رئیس‌جمهوری ایالات متحده مطرح می‌شود. هدف از طرح این موضوع این بود که تمام کشورهای جهان می‌بایست بر اساس نظم مورد نظر ایالات متحده عمل می‌کردند.

وی ادامه داد: اظهار نظرهای روسای جمهوری ایالات متحده محدود به دوران بوش پدر نمی‌شود بلکه «بوش پسر» نیز موضوع «خاورمیانه بزرگ» را مطرح کرد یعنی کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا تحت سیطره کامل آمریکا باشند.

زاکانی با بیان اینکه ایالات متحده در اجرای طرح‌های خود شکست خورده است، افزود: آمریکا به دو کشور افغانستان و عراق حمله نظامی می‌کند که هزینه این یورش حدود ۸ میلیون دلار است.  

شهردار تهران با اشاره به اظهار نظر «کاندولیزا رایس» – وزیر اسبق امور خارجه ایالات‌ متحده – گفت: هنگامی که آمریکا به لبنان حمله کرد، وزیر وقت امور خارجه ایالات متحده ادعا کرد که یک بچه جدید از دل خاورمیانه به بیرون می‌آید و از خاورمیانه بزرگ سخن گفت. آنان در نظر داشتند که چهار کشور لبنان، ایران، عراق و افغانستان را تحت سیطره خود درآورند اما شکست خوردند.

وی با اشاره به سند امنیت ملی آمریکا اظهارکرد: اوباما در دوران ریاست‌جمهوری خود در نظر داشت که ۷۰ درصد از تجهیزات خود را به سمت آسیای غربی و چین ببرد تا بتواند خاورمیانه بزرگ را تاسیس کند. آنان چنین تفکری در سر داشتند اما با اراده و مقاومت جمهوری اسلامی مواجه شد.

شهردار تهران ادامه داد: ما خواهان حفظ استقلال خود هستیم. جمهوری اسلامی ایران مستقل‌ترین کشور جهان به حساب می‌آید. ما در مسیر حفظ استقلال خود به پیشرفت‌های بسیاری نائل آمدیم. دستاوردها و پیشرفت‌های پزشکی می‌تواند برگی زرین از کتاب انقلاب اسلامی باشد.

این نماینده سابق مجلس ادامه داد: دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران بسیار زیاد است، به نحوی که توانسته‌ایم ماهواره به فضا ارسال کنیم. به لطف الهی مسیر توسعه ادامه دارد. ما در جهت تحقق اهداف انقلاب اسلامی گام برمی‌داریم.

زاکانی با بیان اینکه در جهت تحقق اهداف کلان انقلاب اسلامی با فراز و فرودهای فراوانی مواجه بوده‌ایم، گفت: تجربه بیانگر این است که هرگاه در مسیر توسعه از مختصات انقلاب اسلامی خارج شده‌ایم، آسیب‌های فراوانی دیده‌ایم.

وی ادامه داد: حرف رهبری، کلام آخر است. جهان در باطن خود روی حرف رهبری حساب می‌کند.

شهردار تهران با اشاره به حیات ۴۵ ساله انقلاب اسلامی گفت: طی حیات انقلاب اسلامی، هرگاه نوکری مردم را کرده‌ایم، موفق بوده‌ایم. هرگاه در مسیر رهنمودهای امام خمینی (ره) و رهبری قرار گرفته‌ و از آن پیروی کرده‌ایم، به پیروزی رسیده‌ایم. دلیل شکست‌هایی که طی حیات انقلاب اسلامی تجربه کردیم این است که برخی افراد بر خلاف نظر رهبری عمل کرده‌اند.

زاکانی گفت: دولت سیزدهم نشان داد که امکان بازگشت به نظرات رهبری وجود دارد و می‌توان در جهت خدمت، پیشرفت و آبادانی گام برداشت. حدود دو سال از عمر دولت سیزدهم می‌گذرد و این دولت در جهت برطرف کردن فضای گذشته اقداماتی کرده است. برخی بر خلاف نظر رهبری عمل کردند و یک افق برای خود ترسیم کردند.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

  • در جریان
  • دیدگاه‌ها
  • آخرین
تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *