در حوزه کارت بلیت شق القمر کردیم/ایرادات سازمان استاندارد و محیط زیست به واردات اتوبوس

فهرست مطالب

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد که ۴۴۰ اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه شده است.

به گزارش آرونو ، جلال بهرامی ظهر امروز پس از استماع نظرات اعضای شورای شهر در خصوص وضعیت حمل و نقل وضعیت عمومی پایتخت، گفت: ۴۴۰ اتوبوس در این مدت به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه شده است که سند و شماره پلاک دارد و باید بگویم که از این میان ۳۸۵ اتوبوس نو وارد ناوگان شده و ۶۵ دستگاه مینی بوس نیز خریداری کردیم و ۴۰ دستگاه اتوبوس عقاب نقدا خریداری کردم که در روز عید غدیر با پلاک شهرداری وارد ناوگان شد.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه هر کدام از این ۴۴۰ دستگاه اتوبوس را بخواهید می‌توانید شب که اتوبوس‌ها در پارکینگ هستند آنها را ببینید، گفت: بودجه دو شاخص دارد که تعداد و مبلغ است؛ اما وقتی من متعهد شدم که ۳۰۰۰ اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی اضافه کنم، رقم باقیمانده را در متمم می‌آورم اما بگویید که با این نرخ تورم چه کار کنم ۱۰ سال است که ساخت اتوبوس در کشور متوقف شده و ما در چین که زندگی نمی‌کنیم که روزی ۱۰۰۰ اتوبوس تولید می‌کنند.

وی با بیان اینکه برخی از اعضای شورای شهر گفته‌اند که افراد برای پرونده‌های شهرسازی‌شان به شورا مراجعه می‌کنند؛ اما صحبت از اتوبوس می‌کنند، گفت: ما اجازه ندادیم که حتی یک دلال هم وارد این چرخه شود و از روز اول اعلام کردیم که هر کس می‌خواهد نامه‌اش در دبیرخانه ثبت شود باید تولید کننده باشد و اجازه رانت خواری ندادیم.

بهرامی در خصوص نبود قراردادها نیز با تاکید بر اینکه هم در گزارش قبلی و هم در گزارش فعلی قراردادها به پیوست همین فایل آمده، گفت: ما حتی در سامانه شورا نیز این قراردادها را بارگذاری کردیم.

وی با بیان اینکه تعهد من به تعداد ناوگان است و کار غیر قانونی نمی‌کنم، گفت: چرا صحبت از کار غیر قانونی می‌کنید که اگر همکاران ما بشنوند دیگر دست‌شان به قلم نمی‌رود.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه ما به دلیل عقب ماندگی‌های گذشته مجبوریم که اقدامات متعددتری در حوزه‌های مختلف انجام دهیم، عنوان کرد: من با قوی‌ترین نهادی که در حوزه برقی کردن ناوگان حمل و نقل وجود دارد یعنی مپنا صحبت کردم و اتوبوس‌هایی نیز برای تست تحویل گرفته شده است اما من در حدود اختیارات خودم می‌توانم کار کنم. یعنی اگر وزارت صنایع قانون جدید می‌گذارد و یا بانک مرکزی پول نمی‌دهد من تنها می‌توانم به شهردار تهران بگویم که این موضوع را در هیات دولت مطرح کنند که اگر این موضوع در اختیار من بود می‌رفتم ۳۰۰۰ اتوبوس وارد می‌کردم تا در عرض شش ماه در خیابان‌های تهران فعال شوند اما می‌بینید با وجود اینکه سه بار رئیس جمهور دستور داده سازمان استاندارد و محیط زیست ایراد می‌گیرند.

بهرامی در خصوص وضعیت کارت بلیت‌های مترو با بیان اینکه از شورا درخواست می‌کنم که یک جلسه در مورد کارت بلیت‌ها بگذارد، گفت: من از فاوا گلایه شخصی دارم، اما انصافا در این خصوص به ما کمک کرد اما بدانید که ۱۰ سال بود که پیمانکار کارت بلیت دست نخورده بود و از بهمن ماه سال گذشته تا کنون اقدامات خلع ید، دریافت اطلاعات و … انجام شد و کار کارت بلیت شق القمر بود که نمی‌توان راحت از کنار آن گذشت اما باید بحث کنیم.

وی با بیان اینکه هشت سال پایانه شرق تعطیل بود و حتی ۲۰ درصد پسرفت فیزیکی داشت، گفت: پیمانکار ما از پایان این ماه در شیفت شب هم فعال خواهد بود و بودجه تکمیل پایانه ۱۰۰ درصد به ما تخصیص داده شده است و یا در حوزه کنترل ترافیک ۱۰۰۰ دوربین اضافه شده است، همچنین ۴۰ دستگاه ون مخصوص جانبازان هم اضافه شده است.

معاون شهردار تهران افزود: در دوره قبل مدیریت شهری ۲۱ رام قطار اورهال شد اما تا خرداد سال آینده قرارداد ۴۵۰ واگن برای اورهال منعقد شده و تا کنون نیز ۳۱ رام قطار اورهال شده است و نگویید که کاری صورت نگرفته است.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *