درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال یکی از ماندگارترین خدمات دولت سیزدهم

|

فهرست مطالب

به گزارش خبرگزاری مجله آرونو و به نقل از وبدا، بهرام عین اللهی در دیدار با آیت الله علم الهدی که با حضور رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی، معاونان و مدیران ارشد وزارت بهداشت در دفتر نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد برگزار شد، اظهار کرد: جمع حاضر از اساتید برجسته دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هستند که در سه سال گذشته خدمات ارزشمندی به عنوان مسئول حوزه سلامت مناطق تحت پوشش خود، داشتند.

وی افزود: شهید آیت الله ابراهیم رئیسی در حوزه مدیریتی تاکید ویژه‌ ای داشتند که مدیران متدین، متعهد، متخصص، انقلابی و جهادی به‌کار گرفته شوند و به طور شخصی بر این روند، نظارت می‌کردند. در این زمینه دقت زیادی کردیم و جدا از تعلقات سیاسی، قومی و اجتماعی، افراد را بر اساس شاخص‌های دینداری، ولایتمداری، تخصص و تعهد انتخاب کردیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: همکاران‌ مان در طول سه سال گذشته، سربازان خوبی برای دولت مردمی بودند و امروز متأثر هستیم که فرمانده بزرگ خودمان را نداریم، اما ادامه دهنده راه ایشان در خدمت‌رسانی به مردم هستیم.

عین‌اللهی توجه ویژه به حوزه سلامت را یکی از شاخصه‌های مهم شهید آیت الله رئیسی دانست و گفت: شهید جمهور در یک هفته محال بود که در حوزه سلامت، پروژه‌ای را افتتاح و یا از طرح‌های عمرانی حوزه سلامت، بازدید نکند، در دوران ریاست جمهوری شهید آیت الله رئیسی، شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با حضور ۹ نفر از وزرای کابینه، سه بار تشکیل جلسه داد و تصمیمات مهم و ارزشمندی اتخاذ شد.

وی از راه‌اندازی ۱۷ هزار تخت بیمارستانی، افتتاح ۲۷۰۰ پروژه بهداشتی، توزیع بیش از ۳۸۰ دستگاه پیشرفته و تجهیزات پزشکی سنگین و سرمایه‌ای با اولویت مناطق محروم، پوشش رایگان بیمه‌ای برای پنج دهک اول درآمدی جامعه و راه اندازی صندوق حمایت از بیماری‌های خاص و صعب‌ العلاج به عنوان بخشی از دستاوردهای حوزه سلامت دولت مردمی یاد کرد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه درمان رایگان کودکان زیر هفت سال در دولت مردمی یکی از ماندگارترین خدمات دولت‌های بعد از انقلاب است، خاطرنشان کرد: هفته گذشته در اجلاس سازمان جهانی بهداشت در ژنو، تصویری از شهید آیت‌الله رئیسی و کودکان غزه را به وزرای بهداشت کشورهای جهان نشان دادم و گفتم در شرایطی که کودکان مظلوم غزه به شهادت می‌ رسند، اما در کشور با وجود تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی، درمان کودکان زیر هفت سال با تأکید و دستور ویژه رئیس جمهور شهیدمان، رایگان شده است.

وی گفت: زمانی که دولت سیزدهم مستقر شد، روزانه ۷۰۰ نفر بر اثر کرونا فوت می‌کردند، ۵۰ هزار بیمار در روز شناسایی، ۲۰ هزار بیمار بستری می‌شدند و ۸ هزار نفر نیز در بخش‌های ویژه بستری بودند و از سوی دیگر ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی و ۷۰۰ میلیون دلار تعهدات از دولت‌های گذشته داشتیم؛ اما شهید آیت الله رئیسی شخصاً با رئیس جمهور چین برای تأمین واکسن، مذاکره کردند و جلسات ستاد ملی کرونا گاهی دو بار در هفته تشکیل می‌شد و ظرف مدت سه ماه، کرونا در کشور کنترل شد که این هم خدمت بسیار بزرگی از سوی دولت و وزارت بهداشت بود.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *