«دختر کدو تنبل» در اکران اینترنتی

|

فهرست مطالب

به گزارش مجله آرونو و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نمایش دختر کدو تنبل بر اساس کتابی با همین عنوان نوشته‌ افسانه شعبان‌نژاد از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید شده است.

این نمایش داستان خاله پیرزنی است که سال‌های درازی را در آرزوی داشتن فرزندی با تنهایی سپری کرده و پیر شده است؛ «کدو تنبل تکان خورد. اینور شد، آنور شد و یک دختر خوشگل و بامزه از توی کدو بیرون آمد و شد دختر خاله پیرزن. اما چه دختری… دختری که خیلی تنبل و خوابالو است و حوصله هیچ کاری را نداشت. بیچاره خاله پیرزن که این همه سال در آرزوی داشتن فرزند بود، حالا کمر به خدمت این دختر بی‌خیال و پرتوقع بسته است…» 

این نمایش به نویسندگی شادی پورمهدی از تولیدات سال ۱۳۹۳ مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

بازیگران و بازی‌دهندگان عروسک در این نمایش مریم اقبالی، مونا کیانی‌فر، هانی حسینی، الهام عابدی، علی باروتی و علی ابوالخیریان هستند.

صداپیشگی عروسک‌ها را شادی پورمهدی، محمدرضا مالکی، سلما محسنی‌اردهالی، معصومه کاظمی، مونا کیانی‌فر، الهام عابدی و سارا اقبال انجام داده‌اند.

طراحی صحنه و نور را سینا ییلاق‌بیگی، سرایندگی اشعار را هنگامه مفید، طراحی و ساخت عروسک را مریم اقبالی و علی پاکدست، طراحی لباس را مونا کیانی‌فر و طراحی پوستر و بروشور و ساخت عروسک و دکور را سحر امیراقبالی بر عهده داشته‌اند.

بر اساس این خبر، نیما حسین‌زاده به عنوان آهنگ‌ساز و کاوه رفاهی، امیر شکرابی، مهرناز شربت‌خوری و نیما حسین‌زاده به عنوان گروه نوازندگان، فرزانه عاقلی به عنوان دستیار طراح صحنه و ساخت وسایل دکور، امیرحسین و احمد بابائیان به عنوان سازندگان دکور و سپیده قلی‌زاده در دوخت لباس بازیگرها در تولید این نمایش همکاری داشته‌اند.

همچنین علی باروتی دستیار کارگردان، امیر محمدی نورپرداز، حافظه اقبالی دوخت لباس عروسک‌ها، پیام سوری و خشایار بستان‌شیرین میکس و مسترینگ موسیقی و صدا، میرآمیر میری ناظر ضبط و پروانه نوایی روابط عمومی گروه در تولید این نمایش حضور داشتند.

یادآوری می‌شود مرکز تولید تئاتر کانون در قالب بسته فرهنگی «هر هفته یک فیلم تئاتر» را در پایگاه اینترنتی خود به نشانی cinema.kpf.ir/film به صورت رایگان از ساعت ۹ صبح هر پنج‌شنبه تا ۱۲ شب جمعه اکران می‌کند.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *