خسارت ۳۰ میلیاردی اموال عمومی شهر در حوادث اخیر/ نوسازی ۲۰۰۰ تاکسی پایتخت

فهرست مطالب

سخنگوی شهرداری تهران درباره آخرین وضعیت و اقدام های مدیریت شهری پایتخت به شهروندان تهرانی گزارشی ارایه کرد.

به گزارش آرونو ، به نقل از سایت شهر، عبدالمطهر محمدخانی امروز یکشنبه با حضور در یک برنامه تلویزیونی گفت: از همان ابتدا در بدو ورود به  شهرداری تهران اتفاق های مهمی آغاز شد و باید بیان کنم که متاسفانه با مشکلات جدی مواجه بودیم که شهردار تهران در بخش های مختلف گزارش های خود خطاب به مردم کلیات و موضوعات آن ها را ارایه کرده است.

سخنگوی شهرداری تهران افزود: کمبود بودجه، نبود زیر ساخت ها، خالی بودن انبار مترو و بدهی های سنگین از جمله موضوعات و چالش هایی بود که با آن مواجه بودیم و بعد از یک سال با برنامه ریزی کامل به سمت ارتقاء خدمات که کمک می کند مجموعه رشد کند، حرکت کردیم.

محمدخانی اظهار کرد: آغاز عملیات اجرایی فاز غربی بزرگراه یادگار امام (ره) و شهید بروجردی را در دستور کار قرار دادیم که باید بیان کنم افتتاح این بخش‌ها زمان می‌برد اما نکته مهم این بود که با تفاهم نامه انجام شده اقدام های موثری در شهر انجام شده و یکی از آنها باز شدن پادگان نظامی جی بود که ان‌شاءالله در سال آینده گره ترافیکی در منطقه غرب تهران باز خواهد شد.

وی ادامه داد: در ادامه فعالیت ها کلنگ زنی واحدهای مسکونی نیز در دستور کار قرار دادیم و اقدام آخر هم تزریق ۲۰۰ دستگاه اتوبوس، ۶۲ دستگاه مینی بوس و نوسازی دوهزارمین تاکسی پایتخت بود که روز گذشته انجام شد.

سخنگوی شهرداری تهران گفت: طبق طرح جامع ترافیک تهران، پایتخت به ۸۰۰۰ دستگاه اتوبوس نیاز دارد که در بدو شروع فعالیت ما در مدیریت شهری تعداد اتوبوسها  سالم و آماده به کار ۱۸۰۰ دستگاه بود.

وی افزود: بر اساس طرح جامع باید حداقل ۶۰۰۰ اتوبوس فعال در شهر تهران داشته باشیم. در همان ابتدا و بر اساس هدف گذاری انجام شده موضوع خرید و اورهال ناوگان در دستور کار قرار گرفت که آمارها نشان می‌دهد در همین سال نخست فعالیت، در مجموع یک‌هزار دستگاه اتوبوس تعمیر و به خطوط اضافه شد.

محمد خانی ادامه داد: در کنار آن ۱۱۰ دستگاه اتوبوس که در سال گذشته به چرخه حمل و نقل اضافه شد و ۲۰۰ دستگاه دیگر نیز روز گذشته به ناوگان تزریق شد که در مجموع ۳۱۰ دستگاه اتوبوس صفر نیز به ظرفیت اضافه شد که این اقدام اتفاق خوبی است اما بدون تعارف باید اعلام کنم از شرایط راضی نیستیم.

وی با اشاره به اصل مدیریت مشارکتی در پایتخت گفت: باید از وزیر کشور تشکر کنم که ۲۰۰ دستگاه اتوبوس از محل کمک دولت و سهم ۸۰ درصدی وزارت کشور تامین کرد و در حوزه مدیریت مشارکتی بارها اعلام کردیم تهران را باید به شکل جمعی اداره کرد و امیدواریم تا پایان سال سهمیه ۹۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر را تامین کنیم.

سخنگوی شهرداری تهران تاکید کرد: با توجه به در دستورکار بودن اورهال ناوگان و خرید براساس هدفگذاری شهردار محترم تهران برای سال جاری امیدواریم تعداد ناوگان را به ۵۰۰۰ دستگاه برسانیم.

محمدخانی در تشریح میزان آسیب به اموال عمومی شهر تهران در اغتشاش های اخیر گفت: در حوادث و اغتشاش‌های اخیر حدود ۵۰ دستگاه اتوبوس تهران آسیب دید و برخی از این ها دچار آتش سوزی شد و باید بیان کنم میزان خسارت ها از سوزاندن اتوبوس تا شکستن شیشه ها رقم خورد.

وی ادامه داد: شهردار تهران تاکید دارند که در مقابل این آشوب ها باید خدمت خود را بیشتر کنیم تا آشوبگران و دشمنان نتوانند در بین مردم رضایتی ایجاد کنند و این امر انگیزه ای برای خدمت بیشتر شهرداری تهران شد.

سخنگوی شهرداری تهران در تشریح دیگر خسارت های اغتشاشگران به اموال شهر تهران در حوادث اخیر بیان کرد: ۱۲۰ ایستگاه اتوبوس نیز دچار آسیب شد که اعضاء و رییس شورای شهر تهران نیز گزارشی از آسیب ها به سطل های زباله دادند و از بعد عدد و رقم بیش از ۳۰ میلیارد خسارت به اموال عمومی شهر تهران وارد شد.

محمدخانی ادامه داد: این حوادث به معنی توقف خدمت رسانی به شهروندان نیست و در حوزه پسماند و غیره یک دقیقه توقف خدمت نداشتیم و گواه صحبت ما شهری است که شهروندان هر صبح هنگام تردد در آن با پاکیزگی مواجه هستند و باید تاکید مجدد کنم این اقدام ها تاثیری در اراده و عملکرد شهرداری تهران ندارد.

سخنگوی شهرداری تهران از همکاران خود در مجموعه مختلف مدیریت شهری از جمله پاکبانان، راننده های اتوبوس، نیروهای آتش نشانی و دیگر عزیزان تشکر کرد و با بیان اینکه تمام قد باید به احترام آنها بایستیم که در شرایط آشوب با وجود تمام خطرات برای خدمت به مردم حاضر شدند، گفت: به اطلاع مردم می رسانم این شب ها تعدادی از همکاران ما در حوزه های مختلف آسیب دیدند و مورد ضرب و جرح قرار گرفتند.

سخنگوی شهرداری تهران ادامه داد: در حوزه مسکن رییس جمهور محترم که ما نیز در شهرداری تهران خود را بخشی از آن جبهه می‌دانیم ناظر به مصوبه مجلس شورای اسلامی قولی در انتخابات دادند مبنی بر تامین یک میلیون مسکن در سال که سهم تهران ۱۸۰ هزار واحد مسکن است و شهردار تهران نیز در ابتدا با قبول مسئولیت و با روحیه موجود با توجه به منویات و تاکید رهبر انقلاب، قرارگاه جهادی مسکن در شهر تهران را ایجاد کردند.

محمد خانی گفت: تا به امروز برای احداث ۶۵ هزار واحد مسکونی تفاهم‌نامه امضا کردیم و باید توجه داشت شهرداری در این بخش زمینه ساز صدور پروانه، تسهیل گری و مشارکت در بخشی از ساخت است که کلنگ احداث نیمی از این ها نیز به زمین خورده است و امیدواریم به لطف خدا تا پایان سال تفاهم نامه تمام ۱۸۰ هزار واحد را امضا کنیم و کلنگ احداث آن نیز زده شود.

وی تصریح کرد: موضوع مسکن با اشتغال در ارتباط است و زمانی که صنعت مسکن فعال می‌شود اشتغال سایر بخش‌ها نیز فعال می‌شود.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *