خزعلی: نیازمند آموزش زنان در حوزه محیط زیست هستیم

فهرست مطالب

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، با اشاره به نقش زنان در حفاظت محیط زیست و مدیریت مصرف در منزل، تاکید کرد که نیاز به آموزش زنان در حوزه محیط زیست داریم‌.

به گزارش آرونو ، انسیه خزعلی در مراسم امضای سند همکاری‌های مشترک برنامه اقدام خانواده ومحیط زیست که با حضور علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، اظهار کرد: زمین در محیط زیست به عنوان مادر حیات و کسی که مهر و هستی می‌بخشد، معرفی می‌شود.

 وی ادامه داد: مادران به دلیل ویژگی‌های مهربانی و عطوفت و بخشندگی وظیفه جدی تری در برابر محیط زیست دارند. همچنین به خاطر روحیه عطوفت و محبت و به دلیل تیزبینی و جزیی نگری و تجربه زیسته و مدیریت و برنامه ریزی مصرف زنانه در منزل، این توانایی را دارند که در محیط زیست تاثیر گذارتر باشند تا شاهد کنترل مصرف و مدیریت منابع زیستی باشیم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به اینکه نیاز به آموزش‌ در زمینه مصرف و بازیافت داریم، توضیح داد: نیاز داریم زنان در این زمینه آموزش ببینند چراکه عمدتا مدیریت منزل بر عهده بانوان است. این آموزش در خصوص تهیه لوازم سازگار با محیط زیست و به دنبال آن ایجاد مشاغل سبز که ضرر کمتری به محیط زیست بزند، کمک کننده است.

 خزعلی با ذکر مثالی افزود: برای مثال در استان زنجان شهرداری پای کار آمد تا به صورت کامل تفکیک زباله را در این استان داشته باشیم. در این استان حرکتهایی از این قبیل انجام داده بودند. اگر این طرح کامل اجرا شود شاهد صحنه‌های نامناسب زباله‌گردی نخواهیم بود.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *