حمایت تامین‌اجتماعی از حقوق و بهبود فضای شغلی پرستاران

فهرست مطالب

رئیس و اعضای هیأت‌مدیره سازمان تأمین‌اجتماعی با صدور پیام مشترکی، فرا رسیدن سالروز ولادت باسعادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار را به همه پرستاران به ویژه پرستاران شاغل در مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی تبریک گفتند.

به گزارش آرونو در متن پیام رئیس و اعضای هیأت‌مدیره این سازمان آمده است:نهم آذر ماه سال ۱۴۰۱ مصادف با پنجم جمادی الاولی و مقارن با سالروز میلاد فرخنده حضرت زینب کبری (س) بزرگ بانوی شجاعت و مجاهدت و اسوه صبر و ایثار و روز پرستار را به تمام پرستاران ساعی و پر تلاش کشور به ویژه پرستاران شریف و سخت کوش سازمان تامین اجتماعی تبریک و تهنیت عرض می نمائیم.

نامگذاری این روز فرخنده به نام “روز پرستار” یادآور بانویی است که با اراده پولادین برای ساختن یک جامعه توحیدی ، سرداری بزرگ را در کارزار میدان حق علیه باطل همراهی کرد و به تیمار مجروحان در اثنای جنگ و پس از آن پرداخت که نمادی از مظهر عشق و محبت والا و عصمت و طهارت می باشند و به درستی می گویند اگر زینب نبود کربلا در کربلا می ماند.

پرستاران میهن اسلامیمان با تأسی از این بانوی شجاع و بهره گیری از دانش و تخصص نوین ، با ایفای نقش خود در چرخه بهداشت و درمان کشور پرداخته و نقش موثری را در مراقبت و درمان بیماران ایفاء می نمایند بطوری که این حرفه را بر دو پایه دانش و اخلاق، استوار ساخته‌اند.

امروز خانواده بزرگ سازمان تامین اجتماعی با خدمات دهی در بخش درمان به شکلی نوین و کارآمد به بیش از ۴۴ میلیون نفر از افراد تحت پوشش به واسطه حضور ۱۶ هزار پرستار غیور توانسته به عنوان دومین تولید کننده درمان و مراقبین سلامت در کشور ایفای نقش کند.

بی شک این حرفه را نمی‌توان در چارچوب محدود و غیرقابل انعطاف یک شغل بیان کرد، بلکه عزم راسخ، ایمان، تلاش و ایثار پرستاران است که امید ماندن و زندگی را در دل بیماران بارور می سازد و صبورانه با کلام مهربان خود بر زخم بیمار، مرهم محبت می پاشد و امید روشن بخش زندگی را در دل بیمار شکوفا می‌سازد. از این رو ، روز پرستار نه فقط برای این عزیزان؛ بلکه برای همه بیماران در سایه مراقبت ایشان یک روز فرخنده به شمار می آید.

پرستاران شاغل در سازمان تامین اجتماعی از دیرباز و بویژه در سالهای اخیر با شیوع بیماری Covid-۱۹ با بهره گیری از توان علمی و تجربی و حضور موثر و درخشان خویش در سیستم بهداشت و درمان کشور و با خلوص نیت و از خودگذشتگی توانستند به بهترین نحو با این بیماری مبارزه کرده و در این راه شهدایی نیز تقدیم میهن اسلامی کردند.

هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی در راستای انجام وظیفه قانونی خود، همواره تلاش می‌کند تا با تصویب مصوباتی از حقوق مادی و معنوی و بهبود فضای شغلی پرستاران شاغل در سازمان حمایت کند.

در پایان بار دیگر این روز فرخنده را به تمامی پرستاران کشور، بویژه پرستاران پرتلاش و فهیم سازمان تامین‌اجتماعی تبریک و تهنیت عرض کرده و توفیقات روز افزون این عزیزان را از خداوند منان مسألت می‌نمائیم.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *