حل معضل بساط گستری در خیابان‌های خاک سفید/اتصال بزرگراه باقری به شهید بابایی؛ به زودی

فهرست مطالب

شهردار منطقه ۴ از اتصال بزرگراه باقری به بزرگراه شهید بابایی در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش آرونو ، علی اصغر کمالی زاده در نشست خبری امروز یکشنبه و تشریح اقدامات انجام شده در سطح منطقه ۴ شهرداری تهران گفت: منطقه ۴ در بحث وسعت و جمعیت در رتبه اول تهران قرار دارد و به شکلی این منطقه یک ایران کوچک محسوب می‌شود که اقوام و فرهنگ‌های مختلف در آن حضور دارند. سال گذشته ۳۰ پروژه آماده بهره برداری شد که در سه مرحله افتتاح آنها انجام شد. در منطقه ۴ بیشترین پروژه را داریم که عموما احداثی هستند. ۴۲ پروژه احداثی نیز در سال جاری کلنگ زنی خواهد شد که یکی از مهمترین آنها ادامه بلوار دلاوران به طول ۱.۷ کیلومتر است.

وی ادامه داد: در حوزه آسفالت ریزی نیز در منطقه سال گذشته ۴۰ هزار تن آسفالت ریزی انجام شد و امسال نیز تا امروز ۴۰ هزار تن آسفالت ریزی انجام شده و در حقیقت دو تا سه برابر این عدد نیز تا پایان سال انجام خواهد شد.

کمالی زاده افزود: جوی‌هایی که شرقی و غربی هستند و باعث بوی بد و حضور جانوران موذی می‌شوند تبدیل به کانیو خواهند شد. در بحث مخازن زباله نیز ۶۰۰ مخزن زباله نو در سال جاری اضافه شده و در این مدت جابجایی مخزن از نقطه‌ای به نقطه دیگر وجود نداشته، بلکه مخازن خریداری شده و در مناطق مختلف تهران تقسیم شده است.

شهردار منطقه ۴ تاکید کرد: آنالیز خدمات شهری منطقه به روز خواهد شد تا ماشین‌آلات و نیروی انسانی لازم تامین شود. قطعا این موضوع تاثیر بسزایی در کیفیت رفت و روب و جمع آوری پسماند خواهد داشت. همچنین در موضوع بساط گستری معضلی در یکی از خیابان‌های خاک سفید داشتیم که با ساماندهی این معضل را حل کردیم.

کمالی زاده ادامه داد: پروژه اتصال انتهای بزرگراه باقری به شهید بابایی یکی از پروژه‌هایی است که مربوط به منطقه یک است؛ اما منطقه ۴ نیز پیگیر این موضوع است. مشکل معارض در این پروژه وجود داشت که تملک‌ها انجام شده و مقرر است به زودی انتهای شهید باقری به اتوبان بابایی متصل شود که قطعا با تحقق این مهم توزیع مناسبی در بحث ترافیک رخ خواهد داد.

وی افزود: کار بزرگی که در این دوره مدیریت شهری انجام شده است این است که ۲۸ هزار میلیارد تومان در بحث اتوبوسرانی و تاکسیرانی قرارداد منعقد شده و بخش گسترده‌ای از اتوبوس‌ها وارد ناوگان خواهد شد. همچنین توسعه بخش شرقی خط ۴ مترو در دستور کار قرار دارد که ۱۰ ایستگاه به ایستگاه‌های منطقه ۴ افزوده می‌شود و قطعا در کاهش ترافیک منطقه تاثیر بسزایی خواهد داشت.

ساخت ایستگاه آتش نشانی در لویزان

کمالی زاده با اشاره به تحویل زمین در لویزان برای احداث ایستگاه آتش نشانی از سوی شهرداری منطقه ۴ گفت: این زمین تحویل شده و امیدواریم ساخت ایستگاه آتش نشانی در لویزان توسط آتش نشانی به زودی آغاز شود. همچنین تکمیل دوربرگردان یاس فاطمی نیز در اتوبان باقری در دستور کار است. پس از مهر ماه جابجایی درختان این پروژه انجام می‌شود و امیدواریم تا پایان سال به بهره برداری برسد. از سوی دیگر سه تقاطع در حال ساخت وجود دارد که دو تقاطع برای سال آینده تعریف شده، در حقیقت تقاطع غیر همسطح باقری با بزرگراه شهید سلیمانی در قالب بودجه سال آینده تعریف خواهد شد. این پروژه مشکل تملک داشته اما با اصلاح طرح هندسی آن تملکات و طلاقی با ایستگاه مترو که در زیر آن قرار دارد حل شده است.

وی تاکید کرد: در خصوص مجموعه ورزشی قنات کوثر نیز که بیش از ۱۰ سال است رها شده بود امسال قرارداد آن بسته شده تا با بهره برداری از آن سرانه‌های فرهنگی و ورزشی منطقه را ارتقاء دهیم.

شهردار منطقه ۴ در پاسخ به سوالی در خصوص تقسیم این منطقه به دو یا سه منطقه جدید گفت: منطقه ۴ حدود ۶۴۰۰ هکتار محدوده منطقه است و حدود ۸۰۰۰ هکتار نیز حریم آن است. طبق ارزیابی‌های صورت گرفته حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت منطقه است که از جمعیت شهر قم و اهواز بیشتر است. بر همین اساس نیازمند توجه و رسیدگی بیشتر است. بحث تقسیم این منطقه در جلسه قبلی شورای شهر تهران مطرح شده اما به جمع‌بندی نهایی نرسیده است. با این کار هر چند که توجه بیشتری به منطقه می‌شود؛ اما ارائه خدمات در آن افزایش پیدا نمی‌کند چرا که تعداد نیروی انسانی و خدمت رسانی در منطقه بر اساس مساحت و جمعیت صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *