حال و احوالی از بازیگر پیشکسوت/ بد نیستم ولی بی‌حوصله‌ام

فهرست مطالب

محمد ساربان هنرمند پیشکسوت که اردیبهشت دو سال پیش دچار عارضه مغزی شده بود، می‌گوید این روزها حال و روزش بد نیست ولی کمی بی‌حوصله شده است.

این هنرمند درباره حال و  احوال خود بعد از دوره بیماری و نقاهت به آرونو می‌گوید: بد نیستم ولی کمی بی‌حس و حالم. البته که بی‌حس و حالی هم بخشی از زندگی است. به هر حال ضعف عمومی دارم و دست و پایم هم درد دارد. کم حوصله هم شده‌ام.

وقتی به او می‌گوییم این روزها خیلی ها بی‌حوصله‌اند، می‌گوید: درست است ولی باید سن و سال را هم در نظر گرفت. نباید فراموش کرد که امثال من دیگر جوان نیستیم و باید از جسم و جان‌مان به اندازه سن و سال‌مان توقع داشته باشیم. بالاخره دیگر ۷۵ سال سن دارم.

او درباره فعالیت‌های هنری خود هم توضیح می‌دهد: با همه معذوریتی که دارم، در این مدت چند نقش کوتاه را پذیرفته‌ام و در یک فیلم سینمایی و سریال «اکتور» که قرار است از شبکه نمایش خانگی پخش شود، بازی داشته‌ام ولی فعلا کار دیگری ندارم.  

ساربان درباره حضور خود در تئاتر نیز می‌گوید: به تازگی داور جشنواره استانی قزوین بودم. این جشنواره در مدت سه روز برگزار شد و با دو تن از دوستان دیگر، آثار شرکت‌کننده در آن را ارزیابی کردیم. حالا جشنواره هم به پایان رسیده و باید به تهران بازگردیم.

این بازیگر باسابقه که با آثار هنرمندانی چون پری صابری و بهروز غریب‌پور روی صحنه رفته است، تاکید می‌کند: امثال من هرگز از تئاتر دور نخواهیم شد و اگر توان انجام هیچ کاری هم نداشته باشم، دست‌کم تماشاگر تئاتر خواهم ماند.

محمد ساربان بازیگری است که در کارنامه هنری خود بازی در آثاری همچون «شاپرک خانوم» (بیژن مفید)،  «دایره گچی قفقازی» (داریوش فرهنگ)، «ادیپ شهریار» (مهدی هاشمی)، «سربازه» (هرمز هدایت)، «پادشاه مار» (گلاب آدینه)، «کلبه عموتم»، «ایکارو»، «۲۳۴۲ روز بد» ( بهروز غریب‌پور)، «سلامان و ابسال» (مهدی شمسائی )، «آتش افروزان»، «سوگ سیاوش»، «باغ آلبالو» و« یوسف و زلیخا» (پری صابری)، «هفت نمایش» (اسماعیل خلج)، «رکاب» (عزت‌الله مهرآوران ) را به ثبت رسانده است. بازی در فیلم «جنایت ‌بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری، یکی از کارهای سینمایی او در سال‌های اخیر است.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *