جمع آوری سگ‌های بلاصاحب بر اساس بخشنامه وزارت کشور انجام می شود

|

فهرست مطالب

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: جمع آوری سگ های بلاصاحب بر اساس بخشنامه وزارت کشور انجام می شود.

به گزارش آرونو ، حسین نظری در دویست و بیست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با ارائه گزارشی از عملکرد معاونت خدمات شهری شهرداری تهران گفت: این موضوع مطرح شد که باید شهر را جارو کرد و بنده با افتخار اعلام می‌کنم که پاکبان شهرداری تهران هستم.

وی افزود: هر تذکری که از سوی اعضا مطرح می شود به دیده منت می‌گذاریم. تلاش ما این است که رضایت شهروندان و اعضای شورا را جلب کنیم. ما با این اعتقاد و روش، عملکرد خود را تنظیم کرده‌ایم و این عملکرد برنامه‌محور و بر اساس برنامه چهارم توسعه مصوب شورا و برنامه بوجه شهرداری است.

معاون شهردار تهران با تأکید بر توجه شهرداری تهران به مناطق جنوبی و عملکرد این معاونت گفت: تمام تلاش ما این بود که تذکرات و پیشنهادات را در دستور کار قرار دهیم. قرار بر این بود ما ۳۱ میدان را به نام ۳۱ استان نامگذاری کنیم که امسال این موضوع دنبال خواهد شد.

به گزارش آرونو ، نظری در ادامه در واکنش به پیشنهادات، سوالات و تذکرات اعضای شورا نیز گفت: ما حتما ابلاغ خواهیم کرد که ابتدا و انتهای پرچم ها در سطح شهر به پرچم ایران منقش شود.تأکید ما بر این بود که در سطح شهر توازن برقرار شود و ممکن است برخی مناطق برخی برنامه ها را اجرا نکرده باشند؛ اما ابلاغ ما مبتنی بر توازن در اجرای برنامه‌ها بود.

وی با تأکید بر اینکه دوستان بر برگزاری مراسم افطاری ساده اهتمام داشتند و سعی کردند چند روز تبلیغات گسترده ای صورت بگیرد، ادامه داد: شاید این تبلیغات گسترده بود و همیت چند معاونت بر این موضوع قرار گرفت. اگر قرار است معاونت فرهنگی و اجتماعی مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر را انجام دهد معاونت خدمات شهری باید وارد شود.

نظری با بیان اینکه ما روز ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه لحظه ای آرامش نداشتیم چراکه نگرانی هایی از بابت نگهداشت شهر وجود داشت، افزود: خوشبختانه شهروندان محترم تهرانی مثل همیشه ضمن گرامیداشت روز طبیعت، حرمت روز شهادت حضرت علی (ع) را نیز کاملاً حفظ کردند. ما چمن کاری جدید به دلیل حفظ منابع آبی نداریم؛ اما تلاش ما این است که چمن کاری فعلی حفظ شود. آبیاری هوشمند زیرسطحی برای چمن هاست و اگر بتوانیم در فضاهایی که چمن کاری صورت گرفته، از این مدل آبیاری استفاده کنیم، منابع آبی نیز حفظ خواهد شد.

وی با بیان اینکه رنگ معابر به عنوان مصوبه خدمات شهری ابلاغ شده بود گفت: غالب طرح رنگ فیروزه ای بود و تلاش بر این بود که اصالت رنگ حفظ شود. ما سعی کردیم جداول از نو رنگ نشوند و در مواردی که رنگ ها پاک شده بود اصلاح صورت گرفت. اگر اقدامات نادرستی شکل گرفته بود باید در نظارت ها اصلاح شود.

نظری ادامه داد: برنامه های استقبال از بهار و رنگ کاری جداول زود هنگام ابلاغ شد اما در نقاشی و رنگ کاری، بحث بارش برف و باران مطرح می شود و به همین دلیل در آستانه نوروز صورت گرفت. امسال فشردگی برنامه های شهرداری بسیار زیاد بود و مجال آن کافی نبود البته ممکن است کاهلی نیز وجود داشته باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با تاکید بر اینکه ما در رویکرد خود به ورودی های شهر توجه داشتیم و شاید توفیق کاملی در آن حاصل نشد، گفت: نقشه جامع برای ایام مختلف سال در جلسه ای که در بوستان علی محمد مختاری برگزار شد، مورد تأکید قرار گرفت.

وی افزود: دو مجموعه برای نگهداری سگ های بلاصاحب وجود دارد و بر اساس مکانیزم وزارت کشور عمل می شود و اگر قرار بر این باشد که مکانیزم جدیدی تعریف شود، از بررسی آن استقبال می کنیم. در بزرگراه شهید محلاتی چندین بار گله سگ ها را گرفته ایم و بدون اینکه این سگ‌ها رها شده باشند پس از چند روز شاهد تردد گله ای دیگر هستیم و این برای ما جای سؤال است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران تأکید کرد: جمع آوری سگ ها به صورت مرتب انجام می شود و چند بار به سازمان پسماند و اداره کل خدمات شهری در این خصوص اعلام کرده ایم و خودمان نیز از آن رنج می بریم. ما این آمادگی را داریم که در بازدید از این دو مرکز عملکرد را تشریح کنیم.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *