جزئیات ویژه‌برنامه جام‌جهانی قطر

|

فهرست مطالب

به گزارش مجله آرونو، پوریا ملک آبادی که ویژه‌برنامه او در خصوص جام جهانی فوتبال قطر ۲۰۲۲، این شب‌ها از شبکه ورزش روی آنتن می‌رود، اظهار کرد: این ویژه‌برنامه که استودیوی اصلی آن در تهران و مدتی است که روی آنتن رفته است، با چند استودیو ارتباط دارد که شامل استودیوی خبر، استودیوی قشم و استودیوی قطر می‌شود.

پخش هر شبی ویژه‌برنامه از بیست‌وهفتم آبان‌ماه

وی اضافه کرد: برنامه در حال حاضر دوشنبه‌ها و جمعه‌ها پخش می‌شود اما پخش آن از بیست‌وهفتم آبان‌ماه به صورت هر شبی خواهد بود.

این تهیه‌کننده با اشاره به جزئیات استودیوها گفت: اجرای استودیوی جزیره قشم با جواد خیابانی است و در عین حال گپ و گفتی با کل استان‌های کشور دارد. استودیوی قشم دو بخش از برنامه را با عنوان آیتم «جام و جزیره» تشکیل می‌دهد و خیابانی در این استودیو گزارش می‌کند، به خانه بازیکنان می‌رود و با آنها و خانواده‌هایشان گفت‌وگو می‌کند که آیتم‌ها به صورت ضبطی پخش می‌شود.

آیتم «جام و جزیره» مستقل پخش می‌شود

وی اعلام کرد: این برنامه به صورت مستقل هم پخش می‌شود و روزانه ساعت ۱۳ تا ۱۵ عصر روی آنتن است. ضمن اینکه، غیر از این برنامه مستقل، آیتمی هم در ویژه‌برنامه جام جهانی قطر دارد.

ملک‌آبادی تصریح کرد: استودیوی تهران در این ویژه‌برنامه که محور اصلی همه اتفاقات است با اجرای رسول مجیدی پیش می‌رود که فرد مطلعی است و تمام تلاش ما این است که مخاطب حرفه‌ای از برنامه لذت ببرد. در قسمت دوم این ویژه برنامه مهدی تاج به تلویزیون آمد و بعد از مدت‌ها با تلویزیون آشتی کرد که خیلی هم اتفاق سختی بود. صداوسیما و فدراسیون فوتبال با هم دست دادند به این امید که حال مردم خوب شود.

دلیل آشتی تاج با صداوسیما

وی اضافه کرد: امتیاز خاصی هم ندادیم اما هدف این بود که صداوسیما و فدراسیون برای امید و حال خوب مردم کنار تیم ملی باشند و با همین پیش‌فرض تاج به برنامه آمد و بازخوردهای خوبی هم در فضای مجازی داشت. این اتفاق نمونه‌ای است تا نشان دهیم قرار است برنامه، اتفاقات بزرگی را رقم بزند.

این تهیه کننده درباره دکور برنامه نیز توضیح داد: برای دکور هم زحمت زیادی کشیده شد و شاید این دکور برای یک برنامه ورزشی کم نظیر باشد. در سازمان صداوسیما فقط چند برنامه مثل «عصر جدید» هستند که دکورشان با ابعاد بزرگی ساخته شده‌اند. از طرفی دکور برنامه ما یک دکور ۳۶۰ درجه است که طراحی آن را امیرحسین میرطالب بر عهده دارد که پیش از این طراح بسیاری از دکورهای ویژه سازمان بوده است.

ارتباط مستقیم با استودیوی قطر

ملک‌آبادی درباره استودیوی قطر هم که پیش از این گفته شد عبدالله روا و محمد میر، مجریان آن هستند، اظهار کرد: برای این استودیو هم طراحی‌های ویژه‌ای داریم که در حال حاضر جزئیات آن را نمی‌توان بیان کرد. همه اینها ذیل ویژه برنامه جام جهانی شبکه ورزش است و ارتباط مستقیم و ضبطی و تصویری با قطر خواهیم داشت که دائم اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی با اشاره به یک بخش دیگر گفت: یک باکس خبر هم داریم که در حال حاضر دوشنبه‌ها و جمعه‌ها پخش می‌شود باکسی که مستقل است و سعید زلفی آن را اجرا می‌کند و در آن خبرهای دسته اول جام جهانی را اعلام می‌کنیم.

قطعات موسیقایی و تیزرهای جذاب

ملک‌آبادی درباره عوامل دست‌اندرکار در ساخت این ویژه‌برنامه یادآور شد: حدود ۱۰۰ نفر تعداد عوامل برنامه استودیوی تهران هستند و با دیگر عوامل در استودیوهای مختلف به ۲۰۰ نفر می‌رسند در میان عوامل فنی و صحنه هم سراغ حرفه‌ای‌ها رفته‌ایم، به عنوان مثال کارگردانی برنامه را محمدرضا درخشان، کارگردان خندوانه انجام می‌دهد. نورپردازی برنامه را حسین حاتمی بر عهده دارد و تلاش داریم اتفاقات خوبی رقم بخورد.

وی اضافه کرد: یک شگفتانه ویژه هم داریم که اعلام نمی‌کنیم اما گپ‌وگفتی با بزرگان فوتبال کشور داریم که از طرف یکی از هنرمندان مطرح این گفت‌وگوها برگزار می‌شود.

این تهیه کننده افزود: امید روشن بین قرار است قطعاتی موسیقایی بسازد و درباره ایران پنج تیزر جذاب خواهیم داشت که فضایی ملی و هویتی دارند. همچنین گفت‌وگو با بازیکنان تیم ملی هم در حال انجام است که در کمپ تیم سراغشان رفته‌ایم.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *