جایزه اول جشنواره سارایوو به فیلم گرجستانی رسید

فهرست مطالب

جشنواره بین‌المللی فیلم سارایوو در کشور بوسنی و هرزگوین با معرفی برندگان در بخش‌های مختلف به کار خود پایان داد.

به گزارش آرونو ، بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم سارایوو که از تاریخ ۱۱ تا ۱۸ آگوست (۲۰ تا ۲۷ مرداد) در کشور بوسنی و هرزگوین برگزار شد، به کار خود پایان داد و در نهایت فیلم «بک‌برد، بلک‌برد، بلک‌بری» ساخته فیلمساز گرجستانی «النه ناواریانی» جایزه قلب بهترین فیلم و جایزه بهترین بازیگر زن (اکاترینا خاولیشویلی) را کسب کرد.

داستان این فیلم درباره اترو، زنی ۴۸ ساله است که در روستایی کوچک در گرجستان زندگی می کند و هرگز قصد ازدواج ندارد، اما انتخاب او برای زندگی تنها شایعات بسیاری در میان هم روستاییانش ایجاد می‌کند. او سرانجام به طور غیرمنتظره‌ای عاشق مردی می‌شود و باید تصمیم دشواری بگیرد.

در سایر بخش‌های جشنواره سارایوو ۲۰۲۳، جایزه بهترین بازیگر مرد به «جوان گینیچ» برای بازی در فیلم «کشور گمشده» ساخته «ولادیمیر پریشیچ» رسید و «فیلیپ سوتنیچنکو» فیلمساز اوکراینی نیز جایزه بهترین کارگردانی را برای درام جنایی «La Palisiada» کسب کرد. داستان این فیلم درباره دو دوست قدیمی، یک کارآگاه پلیس و یک روانپزشک قانونی است که قتل همکار خود را در غرب اوکراین در سال ۱۹۹۶ بررسی می کنند.

هیات داوران جشنواره سارایوو به ریاست «میا واسیکوفسکا» بازیگر استرالیایی امسال، جایزه ویژه هیئت داوران را نیز به مستند «باغ پری» ساخته «گرگو سوموگیواری» اعطا کرد که روایت دوستی نامحتمل یک نوجوان ۱۹ ساله و یک مرد بی خانمان ۶۰ ساله را دنبال می‌کند.

سال گذشته فیلم سینمایی «جای امن» ساخته «ژوزاج لروتیک» از کرواسی جایزه بهترین فیلم جشنواره سارایووو را از آن خود کرده بود.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *