ثبت‌نام ۱۹۰۵ نفر از اصحاب رسانه برای دریافت وام خرید کالا

|

فهرست مطالب

به گزارش مجله آرونو، بر اساس تفاهم‌نامه معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاونت تجارت و خدمات وزارت صمت درباره اعطای وام خرید کالای ایرانی به اصحاب رسانه خبرنگاران، صاحبان امتیاز و مدیران مسئول رسانه‌ها می‌توانند با مراجعه به حساب کاربری خود در سامانه جامع رسانه‌های کشور (بخش خبرنگاران / درخواست‌های روزنامه‌نگاری) برای ثبت درخواست خود به‌منظور بهره‌مندی از این تسهیلات اقدام کنند.

خبرنگارانی که در سامانه جامع رسانه‌های کشور پرونده خبرنگاری تاییدشده و به‌روزرسانی‌شده در شش ماه اخیر دارند، تا پایان دی =فرصت دارند درخواست خود را ثبت کنند.

از مجموع ۱۹۰۵ متقاضی که تاکنون برای دریافت وام خرید کالا ثبت‌نام کرده‌اند، استان‌های تهران، آذربایجان شرقی و لرستان به‌ترتیب با ۸۱۱، ۸۶ و ۸۵ متقاضی، بیشترین و استان‌های چهارمحال و بختیاری، سمنان و خراسان جنوبی به‌ترتیب با ۹، ۹ و ۵ متقاضی، کمترین تعداد متقاضیان دریافت وام خرید کالا را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین بر اساس آخرین آمار ارائه‌شده، ۱۲۰۵ نفر از متقاضیان دریافت این تسهیلات را مردان و ۷۰۰ نفر آن‌ها را زنان تشکیل می‌دهند.

بر اساس تفاهم‌نامه معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاونت تجارت و خدمات وزارت صمت در زمینه اعطای وام خرید کالای ایرانی به اصحاب رسانه خبرنگاران، صاحبان امتیاز و مدیران مسئول رسانه‌ها تا پایان دی فرصت دارند با مراجعه به حساب کاربری خود در سامانه جامع رسانه‌های کشور (بخش خبرنگاران / درخواست‌های روزنامه‌نگاری) برای ثبت درخواست خود به‌منظور بهره‌مندی از این تسهیلات اقدام کنند.

خبرنگارانی که در سامانه جامع رسانه‌های کشور پرونده خبرنگاری تاییدشده و به‌روزرسانی‌شده در شش ماه اخیر دارند، تا پایان ماه جاری می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند.

این تسهیلات در مبالغ ۳۰ و ۵۰ میلیون تومانی و برای خرید کالای ایرانی با پنج درصد تخفیف به اصحاب رسانه قابل پرداخت است.

بنا بر این گزارش، نرخ سود وام با بازپرداخت سه‌ساله ۱۸ درصد محاسبه خواهد شد.

همچنین تضامین لازم برای وام ۳۰ میلیون تومانی سفته دیجیتال و برای وام ۵۰ میلیونی سفته دیجیتال به‌همراه یک ضامن کارمند (قراردادی، پیمانی یا رسمی) و یا نامه کسر از حقوق وام‌گیرنده خواهد بود.

فرایند ثبت‌نام و تخصیص وام کالا به اصحاب رسانه پس از ارسال فهرست اسامی متقاضیان واجد شرایط به وزارت صمت، طی اطلاعیه بعدی اعلام می‌شود.

منبع: فارس

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *