تولید ۳۰ درصد گوشت قرمز تهران توسط عشایر استان/ اختصاص تسهیلات و نهاده دامی مدت‌دار به عشایر

فهرست مطالب

مدیر امور عشایر استان تهران اختصاص نهاده دامی مدت دار و تسهیلات ارزان قیمت در راستای تقویت اقتصادی جامعه عشایری را از اهداف دولت سیزدهم به جامعه تولید کننده عشایری عنوان کرد.

فرشید ذبیحی در گفت‌وگو با آرونو ، در تشریح نقش عشایر در تولید استان تهران و روند حمایتی از این قشر گفت: جامعه حدود سه هزار خانواری عشایر استان تهران حدود ۳۰ درصد گوشت قرمز پایتخت نشینان را تولید می‌کنند و این خود نشان از تاثیر این اقشار در تولیدات سطح استان دارد.

وی افزود: اختصاص نهاده دامی مدت دار و تسهیلات ارزان قیمت در راستای تقویت اقتصادی جامعه عشایری از اهداف دولت سیزدهم به جامعه تولید کننده عشایری بود. در استان تهران در چند بخش تسهیلات ارزان قیمت در اختیار عشایر قرار گرفته که قطعا واگذاری تسهیلات موجب افزایش تولید جامعه عشایری می‌شود.

وی ادامه داد: هر چادر عشایری نمادی از کارگاه تولیدی است که جلسات شورای عشایری استان با حضور شخص استاندار و مدیران اجرایی برگزار می‌شود. در ایام دهه فجر سال جاری نیز پنج طرح عشایری با اعتبار بالغ بر ۴۲ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

وی تأکید کرد: با افتتاح این طرح‌ها ۷۵۵ خانوار عشایری از امکانات عمرانی، خدماتی و رفاهی آن بهره مند شدند. ۱۴ هزار و ۳۱۵ هزار نفر از عشایر کشور در استان تهران زندگی می‌کنند و بر اساس گزارش مرکز آمار ایران جمعیت عشایر استان در ۴۰ سال گذشته تا حدودی ثابت بوده و دلیل آن هم این است که ظرفیت مراتع جوابگوی جمعیت بیشتر نیست. 

ذبیحی ادامه داد: نقش عشایر در تولیدات استان حائز اهمیت است و در حقیقت این جامعه تولیدکننده در سال گذشته بیش از ۶۷ هزار تن انواع محصولات لبنی، پروتئینی، دامی و کشاورزی را تولید کردند. عشایر استان تهران با داشتن ۷۰۰ هزار رأس دام سبک از تولیدکنندگان عمده گوشت قرمز هستند.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *