توسعه و تکمیل شبکه جمع آوری آب‌های سطحی در پایتخت از اولویت های اجرایی مدیریت شهری

شهردار منطقه ۹ بر ضرورت توسعه و تکمیل شبکه جمع آوری آب‌های سطحی در پایتخت به عنوان اولویت های اجرایی مدیریت شهری تأکید کرد و گفت: شبکه جمع آوری آب‌های سطحی خیابان دانشگاه هوایی جنوبی پس از یک دهه تکمیل شده است.

به گزارش آرونو ، سیدمحمدرحیم مرتضوی شهردار منطقه۹ گفت: سیلاب اخیر نشان داد که در هر فصلی از سال می بایست برای مقابله با این پدیده قابل بازگشت و آثار مخرب آن و افزایش تاب آوری شهری برای مقابله با آن آماده بود.

وی ضرورت توسعه و تکمیل شبکه جمع آوری آب های سطحی در پایتخت را از اولویت های اجرایی مدیریت شهری دانست و افزود: شهرداری تهران در این خصوص اقدامات مناسبی انجام داده است که به عنوان نمونه می توان به تکمیل شبکه جمع آوری آب های سطحی خیابان دانشگاه هوایی جنوبی در منطقه۹ پس از ۱۰ سال اشاره کرد.

شهردار منطقه۹ توضیح داد: این خیابان یکی از معابر اصلی شمالی و جنوبی به طول تقریبی یک کیلومتر می باشد که عملاً دسترسی منطقه۹ را به منطقه۱۸ میسر می کند که توسعه شبکه جمع آوری آب های سطحی آن در سال ۱۳۹۱ آغاز شد.

وی اضافه کرد: متاسفانه به علت مشکلات عدیده از مرحله پدیدآوری تا انتخاب مشاور ذی صلاح، تکمیل پروژه تا سال ۱۴۰۱ متوقف بوده است.

مرتضوی در ادامه عنوان کرد: خوشبختانه پس از اخذ مصوبات لازم و انتخاب پیمانکار مجری در مرداد ماه سال جاری شبکه جمع آوری آب های سطحی خیابان دانشگاه هوایی با اجرای عملیات لوله گذاری به قطر ۱۰۰۰ میلی متر و به طول یک کیلومتر تکمیل و آماده بهره برداری شد.

آغاز توسعه شبکه جمع آوری آب های سطحی در محله دستغیب

شهردار منطقه۹ به توسعه شبکه جمع آوری آب های سطحی محله دستغیب اشاره کرد و گفت: توسعه شبکه جمع آوری آب های سطحی خیابان دستغیب غربی به طول ۴۰۰متر از ابتدای مرداد ماه آغاز شده که امید است تا پایان سال جاری به مرحله بهره برداری برسد.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، مرتضوی افزود: در همین راستا و با توجه به تکمیل شبکه جمع آوری آب های سطحی خیابان دستغیب شرقی، پروژه جمع آوری انهار قدیمی خیابان مذکور نیز آغاز شد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *