توافق باوزیر صمت جهت انتقال نمایشگاه‌های پرمخاطب به شهرآفتاب/تسویه۱۷۰هزار میلیاردی بدهی بانک‌ها

فهرست مطالب

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران اعلام کرد که در تفاهم ضمنی با وزیر صمت انتقال نمایشگاه‌های پرمخاطب در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش آرونو ، لطف‌الله فروزنده ظهر امروز در نشست خبری در مورد برنامه‌های مالی شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران از بودجه عمومی استفاده نمی‌کند و باید منابع لازم را برای ارائه خدمات به دست آورد که یکی از راه های تأمین منابع شهرسازی است که عمدتا از عوارض گرفته می‌شود و یک بخشی هم مولدسازی است که عمدتا در حوزه کمیسیون‌های تخصصی قرار دارد.

وی با بیان اینکه از آغاز فعالیت مدیریت شهری جدید در زمینه تحقق بودجه شاهد یک تحول بودیم به گونه‌ای که در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ که این مدیریت سکان شهرداری را بر عهده داشت ۳۷ هزار میلیارد تومان از منابع بودجه تأمین شد، اظهار کرد: این در حالی بود که در نیمه اول سال ۱۴۰۰ تنها ۱۲ همت محقق شده بود و در سال ۱۴۰۱ نیز با تأمین ۸۰ همت شاهد تحقق ۱۳۷ درصدی بودجه بودیم که برای نخستین بار در بودجه امسال یک لایحه متمم تا سقف ۱۰۴ همت به شورا ارائه کردیم.

صدور۸۰ درصد پروانه‌ها در بافت فرسوده 

وی با بیان اینکه در حوزه مولدسازی هیچ گونه خام فروشی صورت نگرفت و به وسیله این مولدسازی بسیاری از بدهی های شهردای تهران به بانک‌ها با این املاک تهاتر شد، گفت: در حوزه شهرسازی نیز شاهد گشایش‌های مهمی بودیم؛ به گونه ای که ۸۰ درصد پروانه ها در بافت فرسوده صادر شد.

تسویه ۱۷۰ هزار میلیارد تومان از بدهی شهرداری به بانک‌ها

وی با بیان اینکه ۱۷۰ هزار میلیارد تومان از بدهی شهرداری به بانک‌ها احصا و با آن ها تسویه حساب شد، تصریح کرد: بعد از آن توانستیم از بانک ها برای پیشبرد پروژه هایمان تسهیلات بگیریم و این در حالی است که شهرداری تهران در ابتدای حضور ما ۵۰ قرارداد بلاتکلیف با سازمان ها و نهادهای مختلف داشت که این مشکلات حل شد.

وی در خصوص سرانجام برگزاری نمایشگاه‌ها در شهرآفتاب نیز گفت: با وزیر صمت توافق ضمنی صورت گرفته که نمایشگاه‌های بین المللی و بزرگ در شهرآفتاب و نمایشگاه‌های تخصصی در سئول برگزار شود که قرار شد این انتقال نمایشگاه‌ها با یک شیب انجام شود، به گونه ای که برگزاری حدود ۶۰ نمایشگاه در شهرآفتاب خواهد بود.

کمک ویژه دولت برای برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل عمومی

وی در پاسخ به سوال آرونو در خصوص هزینه های برقی سازی ناوگان حمل و نقل عمومی با تأکید بر اینکه برقی سازی دستور رئیس جمهور است و راهبرد اصلی مدیریت شهری است، گفت: همراهی دولت با شهرداری در زمینه توسعه حمل و نقل عمومی بی نظیر است؛ چرا که حدود ۳.۵ میلیون یورو ظرفیت مالی برای واردات بیش از ۲۷ هزار تاکسی، ۲۵۰۰ اتوبوس برقی و… در نظر گرفته شده است و این در حالی است که دولت و بانک مرکزی در تخصیص ارز از شهرداری حمایت می‌کنند.

وی همچنین در خصوص حضور شرکت‌های چینی برای ساخت مسکن در تهران افزود: ما تکنولوژی صنعتی سازی مسکن نداریم و چینی‌ها قرار است اگر در تهران حضور پیدا کردند تکنولوژی صنعتی سازی مسکن را در اختیار ما قرار دهند؛ اما لازم به تذکر است که در ساخت مسکن از مصالح داخلی و نیروی کار داخلی استفاده می‌کنیم.

وی در مورد وضعیت جمع‌آوری پسماند و هزینه‌های آن نیز گفت: بخش عمده‌ای از پیمانکاران پسماند در روش جدید تجمیع شدند اما با این وجود ماهانه ۲۵۰ میلیارد تومان صرف جمع‌آوری پسماند می‌شود که البته این رقم در بودجه سال آینده حدود ۲۵ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *