تهران در بین ۱۰ کلان‌شهر دنیا بیشترین تعداد ایستگاه آتش‌نشانی را دارد

|

فهرست مطالب

مدیرعامل سازمان اتش نشانی شهر تهران گفت: متاسفانه ما در بین ۱۰ کلان شهر دنیا، بالاترین میزان ایستگاه ها را داریم زیرا ناایمنی های بسیاری در شهر وجود دارد و ما مجبور به ایجاد ایستگاه جدید هستیم.

به گزارش آرونو ، قدرت اله محمدی در مراسم کلنگ زنی ایستگاه جدید آتش نشانی در محله نواب گفت: ۲۵ سال است که دوستان‌ ما در شهرداری قصد ایجاد یک ایستگاه آتش نشانی جدید را داشتند که بالاخره امروز این امر محقق شد.

وی با اشاره به اینکه نمی دانم از افتتاح ایستگاه جدید آتش نشانی خوشحال باشم یا نه،  افزود: متاسفانه ما در بین ۱۰ کلانشهر دنیا، بالاترین میزان ایستگاه ها را داریم و هنوز نیز باید به ساخت ایستگاه های جدید مشغول باشیم؛  زیرا ناایمنی های بسیاری در شهر ما وجود دارد و ما مجبور به ایجاد ایستگاه جدید هستیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد: اگر همه مردم و ارگان ها به اهمیت ایمنی پی ببرند و مسائل ایمنی را در محل کار و زندگی خود رعایت کنند ما کمتر به ساخت ایستگاه جدید روی می آوریم اما برای اینکه یک ثانیه زودتر به حادثه برسیم مجبور به ایجاد ایستگاه جدید هستیم تا جان و مال مردم را حفط کنیم.

وی افزود: در ۲۸ اسفند سال گذشته یک ساختمان در ولیعصر آتش گرفت و خانواده ای گرفتار آتش شده بود. این خانواده یک دوقلوی ۶ ماهه و یک فرزند ۴ ساله داشتند که  همکاران من از آتش و دود نجات دادند. به گفته پدر این خانواده دود همه جا را گرفته بود و من تصور نمی کردم کسی از پنجره برای نجات ما بیاید اما آتش نشانان ما را نجات دادند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد: این ثانیه ها خیلی مهم است و اگر چند ثانیه دیرتر همکاران ما رسیده بودند معلوم نبود چقدر این کودکان در دود دوام می آوردند.

محمدی گفت: در حاشیه اتوبان نواب مشکلات زیادی وجود دارد و این سازمان برای رفع این مشکلات ایمنی ایجاد شده است. ما احساس کردیم که با ایجاد ایستگاه جدید می‌توانیم بهتر خدمات ارائه دهیم و اگر شهردار جدید منطقه نبود معلوم نبود این ایستگاه چندسال دیگر افتتاح می شد.

وی با اشاره به اهمیت وجود نردبان افزود: در این منطقه نردبان آتش نشانی نداریم زیرا محلی برای استقرار آن در منطقه نداشتیم اما با ایجاد این ایستگاه، نردبان در آن استقرار می‌شود و عملیات نجات نیز سریع‌تر و بهتر انجام‌ می‌شود.

وی افزود: سازمان آتش نشانی بیشتر از ۳۰ نوع خدمت رایگان به مردم ارائه می دهد و فقط کار سازمان به اطفای حریق محدود نمی شود و امیدوارم نیروهای آتش نشان ۲۴ ساعت در شیفت خود را بخوابند و هیچ حادثه ای در شهر رخ ندهد که نیاز به حضور ما باشد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اظهار کرد: انشالله در سال جدید همین‌ جمع برای افتتاح این ایستگاه دوباره دور هم جمع شویم و ساخت این ایستگاه طولانی نشود.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *