تنوع مخاطبین «ثانیه ها» جالب توجه بود

فهرست مطالب

آرونو /قم سرپرست شهرداری منطقه سه قم ادامه داد: متن نمایشنامه ظرفیت بیشتری دارد و قطعا باید کار بیشتری در متن انجام می شد اما به طور کلی موضوع، ریتم و آهنگ متن نمایش ثانیه ها بسیار جالب و جدید بود.

مهرداد روحانی سرپرست شهرداری منطقه سه قم در گفت و گو با خبرنگار آرونو ، در رابطه با بیست و سومین جشنواره استانی تئاتر قم، عنوان کرد: سطح امکانات در همه زمینه ها از جمله امکانات فیزیکی، تبلیغات و اطلاع رسانی و … نه تنها در سطح مطلوبی قرار ندارد بلکه ضعیف است.

روحانی نمایش ثانیه ها را بسیار جالب دانست و گفت: با توجه به اینکه این نمایش مخاطبین مختلفی دارد در متن نمایشنامه سعی شده بود که داستان خشن و ترسناک نباشد به همین دلیل فضایی از طنز و احساس را وارد داستان کرده بودند.

سرپرست شهرداری منطقه سه قم ادامه داد: متن نمایشنامه ظرفیت بیشتری دارد و قطعا باید کار بیشتری در متن انجام می شد اما به طور کلی موضوع، ریتم و آهنگ متن نمایش ثانیه ها بسیار جالب و جدید بود.

روحانی یادآور شد: امروزه به قدری حجم کار و مشغله ذهنی ما انسان ها زیاد شده که بسیاری از مسائل اصولی زندگی را فراموش کردیم و ویژگی خاص این نمایش بود که به مخاطبین گوشزد می کرد در یک لحظه و یک ثانیه همه چیز تمام می شود و به عنوان مخاطب معتقدم اجرای این نمایش در کشور های دیگر هم مورد استقبال قرار می گیرد.

وی با بیان این که یکی از سرگرمی ها و تفریحات مردم قم می تواند سینما و تئاتر باشد، تصریح کرد: باید به سمت اجرای تئاتر در مکان های سرپوشیده و حتی پارک ها برویم و باید در این خصوص کارهای زیادی انجام دهیم لذا تئاتر را نه صرفا به عنوان فرهنگ بلکه ابتدا به عنوان تفریح برای مردم در نظر بگیریم و در مرحله بعد به خودی خود این فرهنگ نهادینه می شود.

سرپرست شهرداری منطقه سه قم با بیان این که اگر مشکل اقتصادی تئاتر و سینما حل شود مسائل مربوط به تبلیغات مرتفع می شود، ابراز کرد: تئاتر را باید با هدف جذب مخاطب گسترش دهیم و جذب مخاطب صرفا با تبلیغات نیست باید به مدارس برویم چرا که همواره آموزش را از سنین کم شروع می کنند.  

تنوع مخاطبین «ثانیه ها» جالب توجه بود

گفتنی است، در این نمایش علی فرقدانی، سیدمحمدجواد طباطبایی، وحید جوکار، حسن پوریامنش، مجید تقوی، منیر دهقانی و ریحانه صفری به ایفای نقش می‌پردازند.

لازم به ذکر است نمایش ثانیه ها به نویسندگی و کارگردانی هادی افضلی نژاد فردا در سومین روز جشنواره در ساعت های ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ در تالار فرهنگ و هنر قم اجرا می شود.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *