تمدید مهلت ارسال ایده‌ تهرانی‌ها برای رویکرد «تهران شهر خانواده» تا پایان مرداد

فهرست مطالب

مشاور شهردار تهران در امور بانوان گفت: از تمام خانواده‌ها درخواست می‌کنیم تا در دومین رویداد ایده‌پردازی مردم شهر تهران با رویکرد «تهران، شهر خانواده» شرکت کنند. اگر بخواهیم به افق تهران، شهر خانواده نزدیک شویم باید شهری داشته باشیم که اثر انگشت تمام خانواده ها در آن معلوم و ملموس باشد.

به گزارش آرونو ، مریم اردبیلی با تأکید بر اینکه تحقق «شهر خانواده» یک رویای جمعی برای تمام شهروندان تهرانی است، افزود: شهرداری تهران مجموعه برنامه ها و زیر ساخت هایی را برای دختران و زنان به عنوان ستون خانواده در نظر گرفته که متنوع است.

وی اظهار کرد: یکی از این برنامه ها اجرای رویداد ایده پردازی مردم شهر تهران با محوریت «تهران، شهر خانواده» است. به این مساله اعتقاد داریم که اگر در یک فضای شهری دچار چالش شده ایم و برای حل آن ایده ای به نظر ما می رسد، باید آن را با مسئولان و اداره کنندگان شهر به اشتراک بگذاریم.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران ادامه داد: اگر در شهر تهران اتفاق خاصی در تمامی حوزه‌های مدیریت شهری اعم از حمل و نقل، پسماند، شهرسازی، زیباسازی، مبلمان شهری و … روی دهد و تهران شهری برای حضور اجتماعی و تاثیرگذار خانواده‌ها شود باید خانواده‌ها ایده‌های خود را با ما به اشتراک بگذارند.

وی با تأکید بر اینکه بسیاری از خانواده‌ها به ویژه بانوان ایده‌های بزرگی برای حل مشکلات محله ای که در آن زندگی می کنند دارند، ادامه داد: بر این باوریم که به وسعت شهرمان ظرفیت برای ایده پردازی داریم. خانواده ها می توانند برای شهر و یا محله ای که در آن زندگی می کنند، ایده ارائه بدهند و بدین ترتیب رویکرد «تهران شهر خانواده» برای خانواده های تهرانی محقق می شود.

اردبیلی با بیان اینکه رویداد ایده پردازی «تهران شهر خانواده» اکنون در حال انجام است، یادآور شد: مهلت ارسال ایده ها نیز تا پایان مردادماه تمدید شده است.

وی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم آینده خانوادگی تهران را بسازیم، شهروندان می توانند ایده های خود را برای آینده تهران به اشتراک بگذارند، تاکید کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده در نظر داریم تا از ایده پردازان ایده های خوب دعوت کنیم تا طرح هایی که ارائه کردند را پخته تر کنیم و در نهایت ایده های مناسب را در شهر تهران به اجرا در آوریم.

مشاور شهردار تهران در امور بانوان با بیان اینکه امید به اجرای این رویداد به شکل وسیع و با استقبال از سوی شهروندان و خانواده های تهرانی داریم، گفت: عقیده داریم در شهر خانواده باید تمام نیازهای افراد خانواده در نظر گرفته شود.

وی افزود: اگر تمام نقاط شهر تهران جای مناسبی برای حضور پر رنگ خانواده ها داشته باشد و خانواده ها در این شهر احساس راحتی و آسایش کنند، بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی در پایتخت کاهش می یابد.

مریم اردبیلی ادامه داد: شهر خانواده یک رویای جمعی برای ماست. آرزو داریم که تهران برای تک تک خانواده ها امکانات بهتری داشته باشد. البته به این مساله نیز اعتقاد داریم که اجرای ایده «تهران شهر خانواده» تنها از عهده یک نهاد و یا ارگان برنمی آید همه باید دست به کار شویم تا ایده ها را به اجرا در بیاوریم.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بسیاری از خانواده های تهرانی دست به دست هم داده اند تا مشکلات محله ای که در آن زندگی می کنند را حل کنند، بیان کرد: ایده های خوبی برای حل معضلات محله ها از سوی خانواده های تهرانی مطرح شده که برای اجرای آن شهرداری تهران کمک های حداقلی انجام داده تا این ایده ها توسط شهروندان اجرا شود.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران یادآور شد: هر چقدر در این شهر فضاهای فیزیکی اضافه شود تا وقتی که خانواده ها به عنوان قلب تپنده شهر با هم همکاری نکنند، اتفاقی نمی افتد.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی که در یک برنامه تلویزیونی سخن می‌گفت، در پایان تأکید کرد: از تمام خانواده ها درخواست می کنیم تا در دومین رویداد ایده پردازی مردم شهر تهران با رویکرد «تهران شهر خانواده» شرکت کنند. اگر بخواهیم به افق تهران، شهر خانواده نزدیک شویم باید شهری داشته باشیم که اثر انگشت تمام خانواده ها در آن معلوم و ملموس باشد.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *