تغییراتی در بیمه تکمیلی ایثارگران انجام خواهد شد

آرونو /همدان مشاور رئیس سازمان ثبت احوال و نماینده شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران کل کشور با اشاره به مشکل بیمه تکمیلی ایثارگران خاطرنشان کرد: تغییراتی در این رابطه انجام خواهد شد که اثرات آن را در آینده نزدیک خواهید دید.

محمدرضا بیدکی شنبه ۲۸ مرداد در جلسه بررسی مشکلات ایثارگران شهرستان رزن، اظهار کرد: در سال گذشته ۱۷ هزار پست محل برای استخدام فرزندان شهدا پیشنهاد و مجوز آن اخذ شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه معرفی و تقدیر از فرمانداران ممتاز هر یک از شهرستان‌های استان ضرورت دارد، خاطرنشان کرد: فرماندارانی که دارای فعالیت و عملکرد بسیار بالا هستند، موجب انگیزه دو چندان مدیران بالادست برای اختصاص هر چه بیشتر اعتبار به این فرمانداری ها برای تحقق هر چه بیشتر مطالبات مردم خواهند بود چراکه مدیران بالادستی می دانند اگر به چنین فرماندارانی هر میزان اعتبار داده شود، کم است.

مشاور رئیس سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که در سفر به استان‌ها و شهرستان‌های مختلف به آن اشاره می شود، بحث مرمت گلزار شهداست، تصریح کرد: انتظار است در رابطه با تعمیر و مرمت و بازسازی گلزار شهدای شهرستان رزن نیز شهرداری و شورای شهر رزن توجه ویژه ای داشته باشند ضمن اینکه بودجه ای نیز برای این‌منظور تخصیص داده شود.

بیدکی همچنین یادآور شد: از بند “واو”تبصره ۹ نیز که سال گذشته بند “ک” تبصره سه بوده و در این تبصره یک‌ درصد بودجه هر دستگاه صرفا برای بحث ایثارگران است نیز می توان در این رابطه استفاده کرد.

وی همچنین با اشاره به مشکل بیمه تکمیلی ایثارگران خاطرنشان کرد: تغییراتی در این رابطه انجام خواهد شد که اثرات آن را در آینده نزدیک خواهید دید.

یادمان شهید خلبان سرلشگر «علی بختیاری» ساخته می‌شود

فرماندار رزن هم از ساخت یادمان شهید خلبان سرلشگر «علی بختیاری» خبر داد و اظهار کرد: چندی پیش قرارداد ساخت یادمان این شهید والا مقام با هوانیروز جمهوری اسلامی منعقد شده و با انعقاد این قرارداد ساخت یادمان ارزشمند شهید بختیاری و نیز ماکت هلی‌کوپتر کبری با اعتباری افزون بر یک میلیارد تومان با تقبل هزینه توسط هوانیروز کشور و شهرداری رزن انجام خواهد شد و با ساخت این طرح این یادمان در محل مناسبی در شهر رزن نصب و با حضور فرماندهی هوانیروز کشور افتتاح می‌شود.

علی اصغر غفاری آثار با بیان اینکه در سال گذشته ۴۳ یادواره شهدا در شهرستان رزن برگزار شده است، افزود: ۳۰۰۰ نفر از دانش آموزان شهرستان رزن با هدف ترویج ایثار و شهادت از باغ موزه استان همدان بازدید داشته اند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه حوزه ایثارگری شهرستان در زمینه های مختلف از جمله تسهیلات، مسکن و تبدیل وضعیت مشکلات چندانی ندارد و در صورت هر گونه مشکل، دغدغه این عزیزان در شهرستان مرتفع می‌شود، خاطرنشان کرد: به زودی تمثال شهدا شهرستان در شهر رزن نصب خواهد شدضمن اینکه از خانواده شهدا به اتفاق امام جمعه شهر به صورت هفتگی سرکشی دلجویی داریم.

غفاری آثار در ادامه با اشاره به اینکه در سال گذشته شهرستان رزن در بحث اشتغال رتبه اول استان را به خود اختصاص داد، گفت: در بحث نیروی انسانی کارگر در شهرستان رزن کمبود کارگر داریم و در زمینه اشتغال تحصیلکرده ها بیشتر فارغ التحصیلان شهرستان خواستار شغل اداری بوده و در این ارتباط ۸۵ نفر از فرزندان تحصیلکرده خانواده شهدا و ایثارگران بیکار و جویای شغل اداری هستند.

وی در ادامه با اشاره به سبقه خوب شهرستان رزن در بحث مشارکت مردم در انتخابات و حمایت از ولایت فقیه و حامی نظام و انقلاب بودن آنها، بیان کرد: شهید مفتح، آیت الله رازینی، آیت الله نوری همدانی و آیت الله انواری از جمله تعدادی از شخصیت های شاخص شهرستان به عنوان حامیان انقلاب می توان یاد کرد.

فرماندار رزن در ادامه با بیان اینکه رزن دارای ۸۵ روستا بوده که در تمامی این روستاها پروژه های عمرانی مختلفی در حال اجراست و این شهرستان به یک کارگاه عمرانی بزرگ تبدیل شده است، گفت: شهرستان رزن دارای ۲۵ تا ۲۶ پروژه نیمه تکمیل باقی مانده از سال‌های گذشته بود که با اختصاص اعتبار مناسب به همه این پروژه ها از محل سفر ریاست جمهوری این پروژه ها در حال تکمیل هستند و ظرف سه سال آینده تا پایان دولت سیزدهم به بهره برداری می‌رسند.

غفاری آثار با اشاره به اینکه شهرستان رزن بالاترین اعتبار را در سطح کشور از محل سفر ریاست جمهوری به خود اختصاص داد، اظهار کرد: در سال جاری نیز بیشترین میزان اعتبار در بحث پروژه های عمرانی به شهرستان رزن اختصاص داشته است.

وی با بیان اینکه تا پایان سال ۱۴۰۱ همه رزنی هایی که فاقد زمین و مسکن باشند،  برای احداث مسکن به آنها زمین واگذار خواهد شد مگر اینکه خودشان نخواهند، گفت: در حوزه افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد نیز ورود پیدا کردیم و متقاضیان واجد شرایط می توانند با استفاده از تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان، کمک بلاعوض ۸۰ میلیون تومانی بهزیستی و کمک بلاعوض۶۰ میلیون تومانی بنیاد علوی با اختصاص زمین رایگان صاحبخانه  شوند.

غفاری آثار همچنین اضافه کرد: در حوزه بهداشت و درمان رزن از محل اعتبارات سفر ۳۵۲ میلیارد تومان اختصاص یافته که هم اکنون پروژه های مختلفی در این حوزه در حال اجراست.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *