تصمیم‌های تازه برای یک جشنواره فیلم به دبیری کمال تبریزی

فهرست مطالب

دبیر نخستین دوره جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی تصمیمات تازه‌ درباره زمان و مکان برگزاری این رویداد سینمایی را اعلام کرد.

به گزارش آرونو ، نخستین دوره جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی طبق فراخوان اعلام شده، قرار بود آبان‌ماه امسال برگزار شود که به دلایل متعدد برنامه‌ریزی‌های آن تغییر کرد و حالا دبیر این رویداد از زمان‌بندی جدید جشنواره خبر داده است.

بیشتر بخوانید:

جشنواره فیلم اقوام ایرانی به تهران منتقل شد

کمال تبریزی – کارگردان و دبیر نخستین دوره جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی – درباره برنامه‌ریزی‌ها برای این رویداد سینمایی گفت: «بر اساس تازه‌ترین تصمیم‌ها درمورد جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی، محل برگزاری به تهران یعنی پایتخت اقوام منتقل شد تا جشنواره همچون یک منشور، تمام رنگ‌ها و ریشه‌های ایرانی را پوشش دهد. همچنین امیدواریم با حمایت، همراهی و همدلی مسئولان استانی و مدیران شهری تبریز با برگزارکنندگان، دوره دوم این رویداد در شهر زیبا و تاریخی تبریز برگزار شود.»

طبق اعلام روابط عمومی جشنواره او ادامه داد: «با توجه به این که خلاقیت و نوآوری در این رویداد برای ما بسیار اهمیت دارد، می‌خواهیم جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی در جایگاه و فضای متفاوت با دیگر جشنواره‌ها قرار گیرد. بر این اساس تصمیم گرفتیم نخستین دوره آن در بنیاد ایران‌شناسی که معماری زیبا و فضای مناسب و بکری دارد، برگزار شود.»

تبریزی با توضیح درباره زمان برگزاری گفت: «اردیبهشت‌ماه فرصت مناسبی است تا جشنواره از ظرفیت فضاهای داخلی و محیط‌های بیرونی بهره‌مند شود. از این‌رو زمان برگزاری بین ۲۶ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ تعیین شده است.»

دبیر جشنواره یادآور شد موسسه فرهنگی هنری فصل هنر و بنیاد ایران‌شناسی به‌عنوان متولیان این رویداد قصد دارند جشنواره در دوره‌های بعد به‌صورت گردشی در تمام مناطق قوم‌نشین کشور به‌صورت بین‌المللی برگزار شود.

نخستین دوره جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی با شعار «اقوام، ریشه ایران‌زمین» به دبیری کمال تبریزی اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *