تشریح ویژه برنامه‌های شهرداری تهران در عید نوروز

فهرست مطالب

سخنگوی شهرداری تهران ویژه برنامه‌های شهرداری تهران برای نوروز را تشریح کرد.

عبدالمطهر محمدخانی در گفت وگو با آرونو ، در تشریح برنامه های نوروزی شهرداری تهران با اشاره به تقارن ماه رمضان و سال نو با تاکید بر اینکه تلاش کردیم تا برنامه‌های متناسب و متنوع با این ایام برای شهروندان تهرانی در نظر بگیریم، گفت: سامانه‌ای تحت عنوان ” مشاوره گردشگری” در قالب سامانه ۱۳۷  راه‌اندازی شده است تا پاسخگوی سوالات گردشگران باشد و شهروندان می توانند  از طریق تماس با سامانه ۱۳۷ و گرفتن کد 3 از ساعت 9 تا 21  اطلاعات مورد نیاز خود در مورد جاذبه‌ها، برنامه‌ها و مسیرهای گردشگری شهر تهران را دریافت کنند.

وی با اشاره به نصب المان‌های جدید در میدان‌های اصلی پایتخت با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفت: 31 المان جدید در میادین اصلی شهر نصب می‌شود و اجرای المان‌های ترکیبی، اکران تبلیغات محیطی نوروز در کلیه سازه‌های تعیین شده، استقرار کارهای هنری همچون تخم مرغ‌های رنگی، آذین بندی میادین، معابر و…، اجرای سفره هفت سین در میادین مهم و شاخص، اجرای فرش گل در میادین و معابر، اجرای عملیات نورپردازی، تعویض پرچم‌های بزرگ و پرچم‌های الوان در معابر و رمپ و لوپ‌ها، اجرای تم رنگ در مناطق ۲۲گانه پایتخت، رنگ آمیزی کلیه المان‌های شهری در معابر، فضاهای عمومی و بوستان‌ها، توزیع نهال به شهروندان و عملیات کاشت درخت در منازل، از جمله اقدامات شهرداری تهران در روزهای پایانی سال است.

محمدخانی گفت: شستشوی جداول، گاردریل‌ها، نرده‌ها، مخازن، ایستگاه‌های سرپناه اتوبوس و تاکسی، پاکسازی جداره‌های معابر از تبلیغات غیرمجاز و برچسب‌ها، حذف زوائد فیزیکی در معابر و جداره‌های شهری، رفع نقص برج‌های نوری و روشنایی سطح معابر شهری، اجرای عملیات ایمن سازی فضاهای عمومی شهر و رفع مخاطرات برابر دستورالعمل‌ها، رسیدگی و رفع نقص کلیه سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر، ترمیم و رفع نقص کلیه المان‌های موجود در بوستان‌ها و معابر شهری نظیر ست‌های ورزشی و …، پیگیری به منظور رفع نقص موجود در کفپوش معابر شهر (پیاده و سواره‌رو) و… از جمله اقداماتی است که در طرح استقبال از نوروز (طرح بهاران) در حال اجرا است.

وی گفت: همچنین نقشه‌های گردشگری تهران در اختیار دیگر استان‌ها قرار گرفته و آن‌ها در مبادی خروجی شهرهایشان به مسافران ارائه می‌دهند. بدین ترتیب مردم دیگر استان‌ها با جذابیت‌های تهران در مورد امکانات گردشگری پایتخت نیز آشنا خواهند شد.

وی از افزایش ساعت کاری مراکز تفریحی و گردشگری در پایتخت خبر داد و گفت: از آنجایی که معمولا شهروندان تا هنگام سحر بیدار هستند، دستورالعمل خاصی برای افزایش ساعات فعالیت موزه‌های زیر مجموعه شهرداری تهران و مراکز گردشگری در ماه رمضان و عید نوروز تنظیم شده است که به محض نهایی شدن اعلام میکنیم.

سخنگوی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه مسیرهای گردشگری پیاده در مناطق ۱، ۱۲ ۱۱، ۵ ،۶ ، ۱۳ و ۱۴ طراحی شده است، گفت: همچنین  24 مسیر برای گردشگری پیاده شناسایی شدند که در این مسیرها راهنمای گردشگری مستقر بوده و مردم به صورت رایگان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

وی گفت: همچنین مسیرهای دوچرخه‌سواری در مناطقی مانند ۱۲،۱۱ ،۶ و… در نظر گرفته شده است و برای بخش‌های تاریخی در محدوده شهر ری واقع در منطقه ۲۰ نیز درشکه سواری پیش بینی شده است.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران از برگزاری کنسرت به مناسبت عید فطر خبر داد و گفت: با توجه به اینکه ایام نوروز امسال با ماه رمضان تلاقی دارد، در برج میلاد از ۹ صبح تا ۲ بامداد خدمات به بازدیدکنندگان ارائه می‌شود؛ چراکه برج میلاد یکی از مقاصد گردشگری در تهران است و برگزاری جشنواره نوروزی شامل اجرای موسیقی اقوام، کنسرت‌های رایگان، استیج‌هایی برای خانواده‌ها و کودکان، جنگ شبانه و… در ساعات مختلف روز پیش بینی شده است.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *