تدوین سازوکار جدید برای نظارت بر فیلم‌های سینمایی

فهرست مطالب

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید براینکه نظارت بر سریال‌های خانگی بر عهده سازمان صدا و سیما است، گفت: فیلم‌های سینمایی باید در وزارت ارشاد بررسی شود به همین دلیل در حال طراحی سازوکار جدیدی برای آن هستیم.

به گزارش آرونو ، محمدمهدی اسماعیلی امروز (۱۰ بهمن) در حاشیه حضور در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری و پاسخ گویی بی‌واسطه به سوالات مردم، در جمع خبرنگاران از راه اندازی سامانه مردمی نظارت بر فضای مجازی خبر داد و گفت: این سامانه در سه ماه آینده رونمایی می‌شود.

وی ادامه داد: در همه حوزه‌ها به دنبال ایجاد تحول هستیم چرا که حکمرانی در حوزه فرهنگی درحال پوست اندازی است و از تصدی‌گری دستگاه‌های حاکمیتی به سوی میدان‌داری مردم حرکت می‌کنیم. در دوسال گذشته در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه این سیاست را به خوبی جلو بردیم و در همه بخش‌ها تلاش می‌کنیم مسیر ورود موثر مردم به حوزه مدیریت فرهنگی را تسهیل کنیم.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی مردم باید عهده‌دار امر نظارت باشند و برای ارتقای وضع موجود تلاش کنند، ادامه داد: همه دلسوزان در مورد پیام رسان‌های داخلی، خارجی و شبکه‌های نمایش خانگی انتقادات جدی دارند.

اسماعیلی تصریح کرد: در فضای مجازی انسان‌رسانه‌ها و کانال‌های با بیش از پنج هزار عضو را ثبت می‌کنیم که گام مهمی به‌شمار می‌رود و سامانه آن را نیز طراحی کرده‌ایم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه شورای عالی فضای مجازی در این باره مصوبه دارد، تصریح کرد: بر همین اساس این اقدام الزام قانونی دارد و از طرفی هیات نظارت بر مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پیام رسانه‌ها نسبت به این موضوع هم مسئولیت دارد.

وی افزود: فرصتی قانونی را تدارک دیدیم تا همه کسانی که در پیام رسان های داخلی و خارجی کانال و صفحه شخصی بالای پنج هزار عضو دارند، آن را در این سامانه ثبت کنند.

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی در ادامه تصریح کرد: وزارت فرهنگ مسئولیت نظارت بر همه مجوزهایی که در فضای حقیقی برعهده دارد را در فضای مجازی نیز عهده‌دار است، که از جمله آن می‌توان به حوزه نمایش خانگی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه نظارت بر سریال‌های خانگی بر عهده همکاران ما در سازمان صدا و سیما است، افزود: فیلم‌های سینمایی باید در وزارت ارشاد بررسی شود به همین دلیل در حال طراحی سازوکار جدیدی برای آن هستیم.

وزیر فرهنگ  و ارشاد اسلامی گفت: در شبکه‌های اجتماعی و نمایش خانگی، چند ده هزار فیلم بارگذاری شده که به‌دنبال تغییر جهت آن هستیم و ان شاالله وضعیت فعلی اصلاح خواهد شد.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وی در پایان تاکید کرد: مردم از میزان نظارت بر این حوزه گلایه دارند و البته باید توجه داشت در مورد این مسأله، مشکل حقوقی وجود داشت؛ نظارت بر این حوزه را در مجموعه سازمان سینمایی متمرکز می‌کنیم که تحولی مهم خواهد بود.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *