تداوم کاهش کیفیت هوای تهران/ افزایش دما طی امروز

فهرست مطالب

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان ابری تا نیمه‌ابری همراه با افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا به دلیل پایداری جو و عدم وزش باد قابل ملاحظه و افزایش دما پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش آرونو ، بر اساس آخرین نقشه‌ها و مدل‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران طی امروز (۸ آذر) تا صبح پنج‌شنبه(۱۰ آذر) آسمان کمی ابری تا نیمه‌ابری همراه با پایداری جو و عدم وزش باد قابل ملاحظه پیش‌بینی می‌شود که در نقاط پرتردد شهری باعث افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا خواهد بود.

از اواخر وقت چهارشنبه تا بعد از ظهر پنجشنبه(۹ تا ۱۰ آذر) با نفوذ سامانه بارشی در اکثر مناطق استان افزایش ابرناکی در بعضی ساعات به‌ویژه صبح پنجشنبه بارش پراکنده باران، وزش باد و در ارتفاعات مه و بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود. 

در ارتفاعات و بخش‌های شمالی تا روز شنبه (۱۲ آذر) در بعضی ساعات بارش پراکنده مورد انتظار است همچنین بعد از ظهر پنجشنبه در پاره‌ای نقاط به‌ویژه بخش‌های غربی و جنوبی استان، وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به لحاظ دمایی امروز افزایش نسبی دما و از پنج شنبه روند کاهش تدریجی دما رخ خواهد داد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه با کمینه دمای ۶- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۹ آذر) کمی ابری تا نیمه‌ابری و غبارآلود با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و طی ‌چهارشنبه (۱۰ آذر) نیمه‌ابری و غبار صبحگاهی در بعضی ساعت‌ها بارش پراکنده و وزش باد و در بعد از ظهر وزش باد شدید با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *