تداوم بارش‌های تابستانی در کشور / وزش باد در مناطق مستعد شدید می‌شود

|

فهرست مطالب

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار مجله آرونو با اشاره به آخرین وضعیت جوی در کشور اظهار کرد: امروز در بعضی نقاط استان‌های اردبیل، شمال استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، گیلان، مازندران و ارتفاعات کرمان در ساعات بعدازظهر و شب، رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در بعضی نقاط گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: پنجشنبه و جمعه در ارتفاعات البرز مرکزی، بارش پراکنده و شنبه در شمال استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، ارتفاعات استان‌های تهران و البرز، جنوب فارس، غرب هرمزگان و غرب مازندران، رگبار و رعدوبرق انتظار می‌رود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: یکشنبه بارش در شمال استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز در استان‌های البرز، تهران و مازندران ادامه خواهد داشت.

ضیائیان ادامه داد: در پنج روز آینده در بعضی نقاط استان‌های واقع در شمال شرق، شرق، بخش‌هایی از مرکز و در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی، وزش باد شدید و گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود؛ خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان تا روز جمعه مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: وضعیت کنونی هوای اهواز به‌عنوان گرم‌ترین مرکز استان کشور، صاف همراه با وزش باد با بیشینه دمای ۴۶ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود و وضعیت کنونی آسمان تهران، کمی ابری، گاهی افزایش باد و در بعضی ساعت‌ها افزایش باد با بیشینه ۳۵ و کمینه ۲۴ درجه سانتی‌گراد است.

ضیائیان خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی آسمان اصفهان، صاف تا کمی ابری، غبارآلود، گاهی باد و گردوخاک با بیشینه ۴۲ و کمینه ۲۴ درجه سانتی‌گراد است و روز پنجشنبه، صاف تا کمی ابری، غبارآلود، گاهی باد و گردوخاک با بیشینه ۴۲ و کمینه ۲۴ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *