تبدیل نمایشگاه شهر آفتاب به «هاب بین‌المللی» پارک‌های فناوری/تفاهم شهر آفتاب با نمایشگاه سئول

فهرست مطالب

مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب از تبدیل نمایشگاه بین‌المللی به «هاب بین‌المللی» پارک‌های فناوری کشور خبر داد.

به گزارش آرونو ، عباس تقدسی نژاد امروز در نشست خبری با بیان اینکه در مقوله صنعت نمایشگاهی مسیر طولانی طی کردیم و به نقطه کنونی رسیدیم، گفت: در این مدتی که در نمایشگاه شهر آفتاب حضور دارم سعی کردم که مشکلات پیش روی شهر آفتاب را برداشته و در راستای تعالی جایگاه این نمایشگاه اقدام کنم.

وی با بیان اینکه هم نمایشگاه شهر آفتاب و هم نمایشگاه سئول سرمایه جمهوری اسلامی هستند، افزود: ۳۰۰ هزار شغل بطور مستقیم و غیر مستقیم در این محل ایجاد شده است و روز گذشته در همایشی شرکت کردم که نشان داد سود صنعت نمایشگاهی ما تنها ۲۵۰۰ میلیارد تومان است و این نشان می‌دهد که ما هنوز نتوانستیم به سمتی برویم تا به جایگاه اصلی نمایشگاه داری برسیم.

تقدسی نژاد با تأکید بر اینکه ما بایستی از حالت برگزاری نمایشگاه‌های سنتی به سمت هوشمندسازی و استفاده از روش‌های نوین برویم، گفت: ظهور استارت آپ‌ها و بخش‌های نوآورانه پیشرفت کرده اما این بخش مغفول مانده و ما باید به این صنعت توجه کنیم و شهر آفتاب می‌تواند پیشتاز حضور شرکت‌های نوآورانه و استارت‌آپ در کشور باشد.

وی با بیان اینکه نمایشگاه‌ شهر آفتاب در حوزه بازار سازی می‌تواند نقش مهمی ایفا کند، تصریح کرد: ما معتقدیم نمایشگاه‌ها باید ۳۶۰ روز و ۳۶۰ درجه باشند، به گونه‌ای که مرکز دائمی تجاری برای بازاریابی تجاری در حوزه تولید برنامه ریزی شود و زمین‌های زیادی در مجموعه شهر آفتاب است که می‌توان این مرکز دائمی را ایجاد کرد.

وی همچنین با اعلام خبر ایجاد تفاهم بین نمایشگاه بین‌المللی آفتاب، هاب فناوری ایران، وزارت علوم و رئیس سازمان پژوهش‌ها، گفت: از این تفاهم‌نامه هفته آینده رونمایی می‌شود و قرار شده که مجموعه نمایشگاه شهر آفتاب، شمس آباد، فرودگاه امام و مرکز پژوهش‌های وزارت علوم به عنوان هاب مرکزی بین‌المللی پارک‌های فناوری کشور شود.

وی با بیان اینکه اولین شورای راهبری شهر آفتاب نیز با حضور متخصصان و نخبگان حوزه‌های مختلف تشکیل شده است، ادامه داد: این شورا نقش سیاستگذاری در عرصه نمایشگاهی را دارد.

وی همچنین از تفاهم با نمایشگاه بین‌المللی تهران خبر داد و گفت: فصل مشترکی در این خصوص آغاز خواهد شد و توافقی در خصوص برگزاری نمایشگاه‌ها در شهر تهران و در راستای جلوگیری از نمایشگاه‌های تکراری و یا حضور غیر دوستانه افرادی که فقط باعث افزایش شکاف‌ها بین دو مجموعه می‌شوند، شدیم و معتقدیم که نمایشگاه شهر آفتاب و سئول هر دو سرمایه‌های کشور هستند.

به گزارش آرونو ، همچنین گودرزی مدیر اجرایی سومین نمایشگاه صنعت ابزارآلات و ماشین آلات و تجهیزات وابسته نیز در این نشست خبری با بیان اینکه این نمایشگاه ۳۱ مرداد تا ۳ شهریور در فضای ۲۰ هزار متری نمایشگاه شهر آفتاب برگزار می‌شود، گفت: در این نمایشگاه زنجیره‌های بزرگ تأمین ابزارآلات صنعتی، برقی و دستی حضور دارند و به جرأت می‌توانیم بگوییم که این نمایشگاه زنجیره کاملی برای تأمین مایحتاج کارخانه‌ها است و تمام بزرگان حوزه ابزار در این نمایشگاه حضور دارند که به عرضه محصولات خود می‌پردازند.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *