«تار» برگزیده انجمن منتقدان نیویورک شد

فهرست مطالب

انجمن منتقدان فیلم نیویورک فهرست برندگان سال ۲۰۲۲ خود را در شاخه‌های مختلف اعلام کرد.

به گزارش آرونو به نقل از اسکرین، با رسیدن به ماه پایانی سال میلادی، انجمن‌های سینمایی مختلف در آمریکا اقدام به معرفی برترین‌های سینما می‌کنند و انجمن منتقدان فیلم نیویورک به عنوان یکی از معتبرترین این نهادها، فیلم «تار» ساخته «تاد فیلد» را به عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۲۲ انتخاب کرد و «کیت بلانشت» هم برای بازی در این فیلم بهترین بازیگر زن نام گرفت.

«تاد فیلد» کارگردان آمریکایی پس از ۱۶ سال دوری از سینما با فیلم «تار» در بخش رقابتی هفتاد و نهمین جشنواره فیلم ونیز حضور داشت و در این فیلم «کیت بلانشت» بازیگر برنده اسکار بازیگر استرالیایی در نقش «لیدیا تار» موسیقیدان مشهور و نخستین رهبر ارکستر زن در تاریخ آلمان بازی کرده است.

«این درام روانشناختی داستان لیدیا تار، موسیقی‌دان مشهور را روایت می‌کند که تنها چند روز با ضبط سمفونی‌ای فاصله دارد که او را به اوج دوران حرفه‌ای فوق‌العاده‌اش می‌برد اما هنگامی که به نظر می رسد همه چیز علیه لیدیا در جریان است، پترا دختر خوانده شش ساله‌اش به عنوان یک پشتوانه عاطفی مهم برای مادر مبارزش ظاهر می‌شود.

«اس.اس راجامولی» برای فیلم هندی «RRR» به عنوان برنده جایزه بهترین کارگردانی انتخاب شد و «کارلین فارل» هم برای نقش‌آفرینی در دو فیلم «پس از یانگ» و «ارواح اینیشرین»، بهترین بازیگر مرد نام گرفت و «مارتین مک‌دونا» هم برای فیلم «ارواح اینیشرین» برنده بهرین فیلمنامه شد. 

جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان سال (فیلم بین‌المللی) به «EO» ساخته «یرژی اسکیلوموفسکی» رسید و «کیک پالمر» برای فیلم «نوپ» و «کی هوی کوان» برای فیلم «همه‌چیز همه‌جا به یکباره» هم به ترتیب بهترین بازیگر نقش مکمل زن و مرد نام گرفتند. 

«همه زیبایی و خونریزی» ساخته «لورا پویترس» که پیش از این شیر طلایی بهترین فیلم جشنواره ونیز را کسب کرده بود، برنده بهترین اثر غیرداستانی (مستند) شد و «مارسل» هم بهترین اثر انیمیشن شناخته شد و «پس از خورشید» به کارگردانی «شارلوت ولز» هم بهترین فیلم اول نام گرفت. 

امسال جعفر پناهی سینماگر ایرانی به همراه «جیک پرلین» و کمپانی «dGenerate Films» به عنوان دریافت‌کنندگان جایزه ویژه از سوی انجمن منتقدان نیویورک معرفی شدند. 

جوایز سال ۲۰۲۲ انجمن منتقدان فیلم نیویورک روز چهارم ژانویه ۲۰۲۳ (۱۴ دی) اعطا می‌شود. 

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *