تئاتر چقدر مخاطب دارد؟

فهرست مطالب

آمار فروش و تماشاگران نمایش‌ تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه، کارگاه نمایش و کافه‌تریای چارسو و قشقایی مجموعه تئاتر شهر همچنین تالار هنر و تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه ۱۸ اسفند ماه ۱۴۰۲ اعلام شد.

به گزارش آرونو به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، آمار فروش و تعداد تماشاگران نمایش‌های مجموعه تئاتر شهر، تالار هنر و همچنین تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه ۱۸ اسفند ماه ۱۴۰۲ اعلام شد.
نمایش «سیاه خال» به کارگردانی محسن اردشیر که از ۲۵ بهمن در تالار اصلی با ظرفیت ۵۷۹ مخاطب و قیمت بلیت۲۰۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده است، با مجموع ۲۰ اجرا و میزبانی از ۳ هزار و ۸۹۶ مخاطب (با احتساب بلیت تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان) توانست به فروشی معادل ۵۸۴ میلیون و ۴۷۶ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «روزی روزگاری سمنگان» به کارگردانی محمودرضا رحیمی که اجرای خود را از ۲۵ بهمن در تالار چهارسو، با ظرفیت۱۳۲ نفر و قیمت بلیت۱۶۰ هزار تومان آغاز کرده است، با مجموع ۲۱ اجرا و میزبانی از ۹۸۲ مخاطب توانست به فروشی معادل ۱۰۲ میلیون و ۲۸۸ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «نوزده، نود و نه» به کارگردانی ایوب آقاخانی که اجرای خود را از ۱۹ بهمن در تالار چهارسو با ظرفیت۱۳۲ نفر و قیمت بلیت۱۶۰ هزار تومان آغاز کرده است، با مجموع ۲۶ اجرا و میزبانی از ۲ هزار و ۱۹۲ مخاطب توانست به فروشی معادل ۲۴۷ میلیون و ۳۱۲ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «عددهای نشده» به کارگردانی حسین کشفی‌اصل نیز که اجرای خود را از ۱۷ بهمن در تالار قشقایی ساعت ۱۸ با ظرفیت۹۶ نفر و قیمت بلیت۱۵۰ هزار تومان آغاز کرده است، با ۲۸ اجرا و میزبانی از ۱ هزار و ۱۳۹ مخاطب به فروشی معادل ۱۱۰ میلیون ۲۲۰ هزار تومان دست پیدا کرد.

نمایش «مَثلث» به کارگردانی قیس یساقی نیز که اجرای خود را از ۲۲ بهمن در تالار قشقایی، با ظرفیت۹۶ نفر و قیمت بلیت۱۳۰ هزار تومان آغاز کرده است، با ۲۶ اجرا و میزبانی از ۲ هزار و ۲۱۳ مخاطب به فروشی معادل ۲۳۱ میلیون و ۳۶ هزار تومان دست پیدا کرد.

نمایش «دویست و هشتادمین شب سال» به کارگردانی مرجان پورغلامحسین که از ۱۹ بهمن در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت۱۲۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده است، ‌ با مجموع ۲۶ اجرا و میزبانی از ۸۳۳ مخاطب، فروشی معادل ۵۸ میلیون و ۲۰ هزار تومان داشته است.

نمایش «شکافتن کام ماهی» به کارگردانی سمن قناد که از ۱۸ بهمن در کارگاه نمایش با ظرفیت صندلی۲۶ نفر و قیمت بلیت۱۰۰ هزارتومان روی صحنه رفته است، تا روز جمعه ۱۸ اسفند ماه با ۲۷ اجرا، ۶۷۳ مخاطب جذب کرده و به فروشی معادل ۵۰ میلیون ۵۳۰ هزار تومان دست یافته است.

نمایش محیطی «خبرنگار بی‌خبر» به کارگردانی محمد هادی عطایی نیز که از ۱۹ بهمن با قیمت۶۰ هزار تومان در کافه تریای تالار چهارسو اجرای خود را آغاز کرده بود، با ۲۳۴ مخاطب و فروشی معادل ۱۳ میلیون و۸۶۰ هزار تومان، روز جمعه ۱۸ اسفندماه به اجرای خود پایان داد.

همچنین نمایش محیطی «من نوید نیستم» به کارگردانی سید علی خوشرو در دور جدید اجراهای خود که از ۱۹ بهمن با قیمت۵۰ هزار تومان در کافه تریای سالن قشقایی، به صحنه رفته است، با ۲۶ اجرا، میزبان ۲۴۷ مخاطب و فروش ۱۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان به اجرای خود ادامه می‌دهد.  

در تماشاخانه سنگلج، نمایش «مجلس بلبشو جور کردن» به کارگردانی فرشید قلی‌پور که از ۱۷ اسفندماه به صحنه رفته است، روز جمعه ۱۸ اسفندماه، دومین اجرای خود را پشت سر گذاشت و در مجموع میزبان ۳۰۸تماشاگر بوده است. این نمایش با احتساب بلیت‌های تمام بها، نیم بها، میهمان و تخفیف دار با بلیت ۸۰ هزار تومانی و ظرفیت سالن۲۳۶ نفری،   مبلغ ۴میلیون و  ۴۸۰ هزار تومان فروش داشته است.
در تالار هنر، نمایش «کتابخورها» به کارگردانی اسماعیل رحیمی سروش که از روز ۲۵ بهمن ماه، اجرای خود را آغاز کرده است، با ۲۲ اجرا در تالار ۲۴۴ نفری و قیمت بلیت ۹۰ هزار تومانی، توانسته میزبان ۱ هزار و ۶۵۰ تماشاگر و فروش ۱۰۰  میلیون و ۱۹۲ هزار تومانی باشد.
همچنین نمایش «هوش پشه‌ای» به کارگردانی سامان کرمی که از ۳ اسفندماه در تالار هنر با ظرفیت ۲۴۴ نفری به صحنه رفته است، با ۱۴ اجرا و قیمت بلیت ۱۰۰ هزار تومان، توانسته ۱ هزار و ۷۰ تماشاگر را جلب کرده و به فروش ۸۷ میلیون و ۴۲۳ هزار تومان دست یافته است.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *