تأثیر ١٥ درصدی شناورسازی ساعت‌ها در بهبود ترافیک مهر

|

فهرست مطالب

مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق شهرداری تهران در جمع معاونان حمل و نقل و ترافیک شهرداری‌های مناطق ۲۲ گانه پایتخت، لزوم توجه به اقدامات سخت‌افزاری مختص مهرماه را مورد تأکید قرار داد و گفت: نگاه مدرسه‌محوری در تصمیمات ترافیکی، کارویژه اصلی مورد انتظار از مناطق است.

به گزارش آرونو ، مهدی گلشنی در چهل و سومین جلسه شورای معاونان حمل و نقل و ترافیک مناطق ۲۲ گانه پایتخت، بر رفع گره‌های ترافیکی اطراف مدارس و تأمین ایمنی حداکثری حمل و نقل دانش‌آموزان تاکید کرد و افزود: موضوع آمادگی برای استقبال از مهر، یکی از مهم‌ترین و پُرمسئولیت‌ترین اقدامات ترافیکی برای مدیریت شهری است و تلاش می‌کنیم تا بهترین عملکرد خود را در این حوزه انجام دهیم.

وی تاکید کرد: تمام مناطق برای تمامی مدارس واقع در هر منطقه باید یک برنامه مدیریت ترافیک داشته باشند و افزون بر انجام اقدامات اجرایی در حوزه ترافیک، در زمینه موضوعاتی همچون رفع گره‌های ترافیکی، تقویت ایمنی، ساماندهی حمل و نقل همگانی، آموزش و اطلاع‌رسانی نیز برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

وی در ادامه مصوبات ستاد استقبال از مهر، اهمیت و ضرورت هم‌افزایی آموزش و پرورش و شهرداری تهران را یادآور شد و اظهار کرد: سرویس مدارس، یکی از دغدغه‌های اصلی و جدی حمل و نقلی در پایتخت است.

گلشنی با بیان اینکه موضوع سرویس مدارس، تکلیفی است که ساماندهی آن بر عهده سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی گذاشته شده و با تلاش همکاران آن سازمان، اقدامات مهم و مؤثری در جهت جابه‌جایی ایمن و مناسب دانش‌آموزان برای مهرماه در دست انجام است، تصریح کرد: طبق آمار مرکز کنترل ترافیک و گزارش پلیس راهور، شناورسازی ساعت‌ها در سال گذشته، ۱۵ درصد به بهبود وضعیت ترافیک آغاز مهر کمک کرد.

مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق شهرداری تهران در خاتمه خاطرنشان کرد: تعیین تکلیف شناورسازی ساعت‌ها در جلسات مشترک با استانداری تهران به نتیجه رسیده و مصوبه مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ هیئت وزیران برای همه دستگاه‌ها لازم‌الاجراست.

انتهای پیام

مرتبط نوشته ها

تلویزیون شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *